Перейти до вмісту

15 квітня 2011

7

Якість продуктів харчування в Україні

 Нещодавно треба було купити виноградний 100%-ний сік. Саме 100%-ний, адже не завжди хочеться платити за цукор і воду, яка додається в сік :) Так ось, почав я шукати, і знайшов тільки сік Біола (наз. “Білий виноград”) і Rich (Червоний виноград – нектар 80%). Але почав читати етикетку соку Біола – так там звичайно, що додано яблучний сік. Та й спробувавши такий сік на смак, більше відчувається саме яблуко :( Ціна – приблизно 9 грн/літр. Ну хоча б радує те, що цукру там немає. Тепер про сік Rich – дійсно, там немає ніякого яблучного соку, але, якшо раніше такий сік був 100%ний (без цукру) – то тепер він став 80% нектар. Причому ціна соку (не так і давно) була 7 грн – а тепер 10 грн :) Причому така тенденція – всі соки Rich – стають нектарами, причому смак досить суттєво псується :( Але ці два варіанти – ще досить хороші в порівнянні з “Садочком” і т.д. :) – де може бути фруктова частина 50%, а може і менше :( (бачив навіть 25%!!!). А чому так все відбувається – нашому народу треба все подешевше(. Тому більш якісні соки – звичайно що ніхто брати не буде (це буде дорожче – але я готовий платити – але отримувати якісний продукт!)… І багато фірм, не витримуючи конкуренції, починають “розводити” свою продукцію, щоб утримувати ціну:).
Схожа ситуація відбувається з рибою та м’ясом – абсолютно не секрет, що і рибу, і м’ясо “нашприцовують” (в кращому випадку просто водою) – для того щоб утримувати ціну! Про ковбаси – вже можна і не говорити – додають все, що завгодно, щоб здешевити собівартість.

Далі поговоримо про доволі корисні продукти, які не так просто купити в магазині.
1. Сухе молоко – думав має бути в будь-якому магазині – як тільки почав шукати, не так і просто знайти… В деяких магазинах є – але достатньо дорого – мабуть рідко його купують…
2. Арахісове масло - достатньо корисний продукт, який просто так не знайдеш в магазинах (ну в своєму місті я нічого не знайшов). Бо наврядчи хтось буде купувати таке масло, якшо ціна буде 70 грн і вище за 1 банку (500г).

3. Коричневий рис – теж достатньо рідко бачу в магазинах, хоча він набагато корисніший за білий. Так само - коричневий цукор набагато ліпше білого… Те саме можна сказати і про борошно грубого помолу…

Звичайно, що таких корисних продуктів – безліч. Багато про що ми можемо тільки здогадуватись, адже в магазинах багато чого взагалі немає!!! Магазинам цікаво продавати те, що добре купується. Збільшується конкуренція – відповідно ціни падають і т.д. Але ми заслуговуємо на якісну продукцію – адже від цього залежить наше ж з вами здоров’я. Удачі Вам у виборі якісних продуктів харчування.

 1. Богдан
  17 Кві 2011

  Я от вже кілька років не їм ковбасних виробів, не купую різних напівфабрикатів (зрази, бендерки, пельмені, вареники і т.д.), не вживаю газованих напоїв, а якщо більш критично на цю проблему подивитись, то взагалі з кожним роком якісної їжі все меньше і меньше )

  Відповіcти
 2. Думки вголос
  15 Тра 2011

  Якісна їжа = їжа, яку вирощуєш сам у себе на городі (ну або домашнє молоко, яйця, м”ясо і т.п.).
  Все, що ми купуємо в магазинах, уже по-дефолту неякісна і некорисна їжа.

  Відповіcти
 3. Богдан
  16 Тра 2011

  Буквально сьогодні на цю тему виклав пост на блозі http://rivok.net/?p=495

  Відповіcти
 4. LOG
  15 Чер 2011

  Думки вголос
  не завжди є можливість вирощувати самому…
  На рахунок користі – тут якраз я описав одні з найбільш корисних продуктів, що можна купити в магазині… Але все те, шо краще – коштує на порядок вище!

  Відповіcти
 5. Богдан
  15 Чер 2011

  Ось тут я почав один експеремент http://rivok.net/?p=513 думаю що його результат мене вразить

  Відповіcти
 6. Володимир
  31 Лип 2011

  Завжди є можливість сформувати себе як людину, сформувати людське суспільство , навести порядок в країні а також в контролі за якістю продуктів . Мало є таких які б хотіли зробити перше, друге, третє.

  Відповіcти
 7. 1 Сер 2011

  кому це вигідно?

  Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі