Перейти до вмісту

6 травня 2013

34

Як вивчити польську мову?

polska

Багато із українців, особливо хто має польське коріння, задумуються про те, щоб поїхати на навчання або роботу до Польщі. Після введення Карти Поляка поїхати стало значно легше. Звичайно, замість Вас вступати у вуз або шукати роботу ніхто не буде, але хоча б теоретично Ви маєте такі само права, як і поляки.

Отже, головна проблема, яка виходить на перший план, це мова. Плануючи поїхати в будь-яку країну, Ви повинні або вже знати мову, або досить швидко її вивчити на місці. Але всеодно, “фундамент” потрібно закласти вже в Україні. Я вивчав польську мову в початкових класах, тому вже мав деякі уявлення. Приблизно півроку тому я знову почав вчити польську мову. І здається, поки все іде достатньо добре.

Для початківців я б радив в першу чергу такі матеріали:
Rosetta Stone – мультимедійна програма для вивчення іноземних мов. Особливо підійде тим, хто починає вчити мову з нуля.
Книга – Marzena Kowalska – Польська мова за 4 тижні + аудіокурс. [ пряме посилання ;) ]

Якщо Ви не зможете знайти цих матеріалів в інтернеті – то я з задоволенням поділюсь з Вами, пишіть в коментарях.

Отже, після того як Ви завершите вивчення попередніх матеріалів (я думаю, вистачить 1-2 місяців), Ви зможете перейти до більш серйозного вивчення:
– читати книги;
– слухати аудіокниги;
– дивитись телебачення, фільми, серіали.

Звичайно, що можна шукати спеціалізовану літературу, але так вивчати буде досить скучно. Забув згадати про хороший спосіб вивчення – пошук співрозмовника (наприклад по Skype). Так теж вчити дуже класно, але знайти когось не так і легко.

Отже, я cпробував читати літературу. Поки окремі слова малознайомі, але вцілому зміст зрозуміти можна. Але це також доволі швидко набридає, я ніколи не любив читати. Аудіокниги – так само. Хочеться вимкнути після кількох хвилин прослуховування. Я і українською слухати аудіокниги не дуже люблю (

А ось фільми – зовсім інша справа. Дуже багато фільмів є в соціальній мережі Вконтакті. Я думаю, знайти їх не дуже складно, але якщо у Вас виникнуть проблеми – теж пишіть в коментарях.
Наступні джерела:
ex.ua/view/968815 – збірка польських, а також іноземних фільмів з польським дубляжем.
rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2836856 – не завжди тут зустрічаються фільми з польською оригінальною доріжкою, потрібно шукати, але це того варте!
weeb.tv – польське телебачення онлайн, платне, але є певний ліміт для безкоштовного перегляду :)

Ну і ще багато чого можна знайти. Успіхів Вам! Якщо Ви хочете чимось поділитись, то будь-ласка. Якшо залишаться запитання – теж залишайте в коментарях.

Звичайно, якщо у Вас немає жодного бажання вивчати польську мову самостійно, записуйтесь на курси, до репетитора і т.д. А я думаю, реально вивчити польску мову самому з нуля. Звичайно, у мене були початкові знання, але вони були мінімальні. Зараз більш-менш, але ще є куди рости :)

 1. 11 Тра 2013

  Забув згадати чудовий ресурс – wolnelektury.pl – аудіокниги і просто книги онлайн.

  Відповіcти
 2. Spell
  27 Чер 2013

  Гарно все написав. Доречі, сам для чого польську вчив? Поступаєш туди можливо ?

  Відповіcти
 3. Марта
  4 Лип 2013

  Дякую! Дуже корисна iнфа. Я теж через рiк хочу поступати до Польщi.Маю можливiсть виробити КП. Мову нiколи не вчила, десь 5р. назад дивилась TV. Розумiю майже все, тiльки говорити не вмiю, i читати не дуже. Зараз почала вчити за пiдручником Marzena Kowalska – Польська мова за 4 тижні. Як думаэш, за рiк реально вивчити досконало мову? I як потiм буде поступати, важко?

  Відповіcти
 4. Spell
  12 Лип 2013

  Дивись у мене є лише прабабуся. Ну типу є її свідоцтво про народження,що доводить що вона звідти. Польську можу вивчити. Я можу отримати КП тільки з однією прабабусею? Варто намагатись ?

  Відповіcти
  • 13 Лип 2013

   Хіба тільки записатись в полонійну організацію і попрацювати там кілька років, але далеко не факт, що це допоможе.

   Відповіcти
 5. Анонімний
  19 Сер 2013

  Хочу вивчити польську мову! я розумію її) але на даний момент не можу собі дозволити займатись з репетитором…..що порадите? щось дієве насправді?? ;)

  Відповіcти
  • 23 Сер 2013

   Почни з Rosetta Stone, а потім дивись фільми. Багато фільмів. Дивись телебачення, бо по книжкам вчити самому нудно) Спробуй спілкуватись через chatroulette.com, вибирай країну – Польща і спілкуйся.

   Відповіcти
 6. Анонімний
  8 Вер 2013

  Rosetta stone. Де найкраще скачувати? Дайте будь ласка посилання)

  Відповіcти
 7. Анонімний
  8 Вер 2013

  і посилання на скачування Marzena Kowalska – Польська мова за 4 тижні + аудіокурс теж)
  Дякую!)

  Відповіcти
 8. Анонімний
  15 Жов 2013

  дякую за хороший матеріал до єкзамену на карту поляка, а на польські мові ви не маєте інформації? ви щось чули про сталий побит, в чому різниця з картою поляка, скажіть будь ласка, які права надає карта поляка?

  Відповіcти
 9. Анонімний
  18 Жов 2013

  Привіт
  Поможи знайти хороший Rosetta Stone дай ссилку якщо маєш дякую)

  Відповіcти
 10. Анонімний
  21 Жов 2013

  Особисто мені подобається слухати страшні історії, наприклад – http://www.youtube.com/user/CierpnacaSkora?feature=watch
  Займає не багато часу, добрі голоси, досить багата лексика, легко знайти оригінальні тексти.

  Ще раджу послухати ці подкасти – http://realpolish.pl/podcast/
  Трохи нудно, але легко.

  Можна грати у The Witcher з польською озвучкою та субтитрами)

  І якщо не любиш читати – це погано. Можна швидко навчитись добре розуміти на слух, але читати все одно буде дуже важко, бо мозок ще не знає як виглядають слова.

  Відповіcти
 11. Спасибо!
  31 Жов 2013

  Хорошие советы! Спасибо)))

  Відповіcти
 12. Анонімний
  8 Лис 2013

  Добрий день
  Дайте будь-ласка посилання на книгу – Marzena Kowalska – Польська мова за 4 тижні + аудіокурс.
  З повагою, Віталій

  Відповіcти
 13. Руслана
  9 Лис 2013

  Чекати, коли державні мужі заведуть нас до Європи не варто.Змарнуємо тільки час.Той, хто наділений талантами, має завзяття, мету, може сміливо рушати в світ.Варто присвятити трохи вільного часу, щоб вивчити іноземну. Сильна мотивація, працьовитість та поєднання різних методів-це запорука успіху.Набравшись досвіду за кордоном, варто повернутися в Україну, щоб спробувати реалізовувати свій потенціал дома. Свої скромними знаннями ділюся в своєму журналі. Можливо, комусь вони стануть в пригоді, надихнуть вчити польську, слухати музику.Моє найбільше досягнення-дочка.Вона студентка Краківського економічного університету. Але роботу шукає в Україні…

  Відповіcти
 14. Анонімний
  17 Бер 2014

  Добрий день
  Дайте будь-ласка посилання на книгу – Marzena Kowalska – Польська мова за 4 тижні + аудіокурс.
  З повагою, Тетяна.

  Відповіcти
 15. Руслана
  2 Жов 2014

  Промайнув рік від мого коментаря. Моя дочка завершила на відмінно навчання у польському ВУЗі та отримала хорошу посаду у польському банку в Україні. Приємно одне – оцінили її знання. Диплом європейського зразка- це не куплена “корочка”. Кожна контрольна-подвійні зусилля (вища математика польською). Дипломна робота (на польській мові) проходить через систему антиплагіату. Бажаю всім, хто зважився здобувати спеціальність у Польщі, завзяття та успіхів.

  Відповіcти
  • 3 Жов 2014

   1.система антиплагіату не вирахує готовий диплом з України, перекладений на польську.

   2. Мені аж цікаво, що за вуз і спеціальність,бо у мене в групі, наприклад, та і на потоці, на відмінно все не здав ніхто.

   А у деяких викладачів крім 2 і 3 інших оцінок немає.

   Відповіcти
   • Руслана
    8 Жов 2014

    Краківський економічний університет .Може у Вас такий потік? Дехто пробує перекладати на польську, але це вимагає не лише досконалого знання мови, але й знання теми дипломної. Викладач- поляк повертає її зі словами: “Niestety”.А якщо це ще й новий напрямок, якого у нас не вчать, то-masz przechlapane. Бажаю успіхів!

    Відповіcти
    • 8 Жов 2014

     Я буду перекладати, максимум, викладач може сказати, що поганий переклад. А сказати вибачай, то я просто поїду додому.
     Бо в мене така ситуація, що тема буде по Україні, і матеріали тільки українською.

     Відповіcти
 16. Допомога з вивчення польської мови
  14 Бер 2015

  Привіт. Я в вільний час вивчаю польську мову.Знайомих репетиторів у мене не було, тому знайшла через інтернет тут http://repetitor.org.ua/repetitory/pol_skiy-yazyik . Менеджери порадили Дуркалець Юлію Романівну. Вона майстер своєї справи, якщо потрібно звертайтеся до неї, не прогадаєте.

  Відповіcти
 17. Анонімний
  19 Бер 2015

  Доброго дня! Скиньте будь-ласка силку де можна скачати книгу безкоштовно. Якщо є у Вас ця гнига у будь-якому форматі, то скиньте будь-ласка.

  Відповіcти
 18. Анонімний
  23 Бер 2015

  Де можна скачати книгу Marzena Kowalska – Польська мова за 4 тижні + аудіокурс.?

  Відповіcти
 19. Ярослав
  20 Кві 2015

  Ще можна слухати польське ФМ радіо в інтернеті. У мене воно на роботі постійно грає – є пісні польською, слова диктора, новини, реклама – допомагає окунутисяч в польську атмосферу.

  Відповіcти

Trackbacks і Pingbacks

 1. Порівняння навчання в Україні і в Польщі | Конус – український блог!

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі