Перейти до вмісту

20 лютого 2012

3

Як вивчити іноземну мову?

Якшо Ви постійно читаєте мій блог, то знаєте, що я доволі часто пишу про міжнародні програми (наукові і навчальні). Якби я знав про це на перших курсах університету (або навіть ще в школі), можливо, вже б давно був за кордоном. Якшо є бажання – то варіантів є два:
1 – поїхати на кілька днів або кілька місяців (з метою тільки ознайомлення);
2 – поїхати з метою залишитись там надовго або назавжди.

Програм таких є безліч, але основна проблема, з якою стикнувся саме я – іноземна мова. Якщо у Вас високий рівень англійської – практично Ви можете йти по будь-якій програмі. Якшо ж ні – то можна обрати: або середній рівень (наприклад німецької мови), або високий рівень англійської. Але всеодно потім потрібно буде вивчити мову країни, де будете жити. Тобто, якшо англійська у Вас не дуже, а Ви хочете, наприклад, в Німеччину або Францію, краще одразу вчити німецьку чи відповідно, французьку.
Звичайно, крім мови, ще треба мати успіхи в навчанні, знайти споріднений вуз (вашу або схожу спеціальність). Бажано, щоб були зв’язки того вузу з Вашим університетом. Але можна додати, що часто програми фінансуються не університетами, а різними фондами та організаціями. Тобто, європейські вузи нічого не втратять, якщо дадуть Вам добро. Тобто створюються всі умови, щоб талановита молодь їхала за кордон.

Дехто пише, що ніби там погано, а у нас добре. Не той менталітет у них. Я думаю, що все там набагато краще ніж в нас, просто не у всіх є можливість побачити все зсередини… А хто побачив, той знає. Можливо, у вас ще буде можливість поїхати, а я вже, схоже, шанси втратив (хоча й надія ще є – але нема вже бажання такого).

Отже основна проблема для мене була і є – вивчити мову. Я вибрав німецьку. Я ніколи не вивчав її раніше, тому досить складно вчити все з нуля.
Взагалі можна вчити такими способами:

- самостійно;
- курси – як в Україні так і за кордоном;
- репетитор.

Самостійно – занадто складно. На курси я ходив, але потім всі перестали ходити і групу нашу розформували- на інші курси не хотів записуватись… Репетитор – буде занадто дорого, хоча впринципі має бути найефективніше (якшо хороший викладач).
Башато зараз є мультимедійних курсів непоганих (аудіо, відеоматеріали). Пишуть, непоганий курс Rosetta Stone, також пробував німецьку вчити по Themen Actuell (там є аудіо і мультимедіа диски). А взагалі, може хтось щось може порадити?

 1. Юра
  21 Лют 2012

  Я вчу англійську ось тут http://LinguaLeo.ru/r/8c12e4
  Досить цікаво :) Раджу всім спробувати

  Відповіcти
 2. Леонід
  4 Кві 2012

  Краще всього вчити анлійську слухаючи. Коли їдеш на роботу чи ще кудись. 20-30 хвилинь в день достатньо. Можна погуглити на тему адаптовані англійскі книги та методика aj hoge.

  Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі