Перейти до вмісту

17 лютого 2012

5

Як вибрати нетбук або ноутбук?

Всім відомо, що прогрес не стоїть на місці. Колись для мене комп’ютер – це була мрія. Час проходив – почали з’являтися ноутбуки, з кожним роком вони стають ще кращими і кращими, ціна зазвичай стає меншою. Мабуть ні для кого не секрет, що цей прогрес затримується штучно (так званий “ефект лампочки”, про який я ще буду розповідати!). На чому ж це почало позначатись?

Мій перший ноутбук, здається, був фірми Acer. Було це досить давно, і в порівнянні зі стаціонарним комп’ютером – це було дійсно щось краще, якшо чесно – терпіти не можу того системного блоку =).

Так ось, перші проблеми почали з’являтись через рік або трохи більше. Це не стосується самого ноутбуку. На відміну від системних блоків, ноутбуки працюють більш стабільно, крім того ноутбук не так вразливий до перепадів напруги або й взагалі до відключення електроенергії. Для України це особливо актуально. Але проблема була не в тому. Почався зменшуватись ресурс батареї. Не знаю про інші марки, але про Acer можу сказати – акумуляторна батарея в них не дуже високої якості. А вартість нової була близько 100$. Зрозуміло, що ноутбук тоді прийшлось продати, адже купувати нову батарею не зовсім вигідно. Вигідніше купити новий ноутбук. Тобто, батарея псується, в той же час з’являються нові ноутбуки за хорошу ціну і з набагато кращими характеристиками. Це і спонукає купувати знову!

Проблема саме з ноутбуками Acer повторювалась не один раз (проблема з акумулятором). Схоже, вона є на всіх моделях цієї марки. Але досить низька ціна часто спонукає купувати саме Acer.

Asus – зарекомендував себе досить добре, ціна не завжди дуже дешева, але якість збірки і зручність завжди була на рівні. Вони трохи дорожчі за Acer, але часто і кращі. Не дуже давно з’явилась цікава модель: Asus Eee PC 1015BX за дуже хорошу ціну з цікавими можливостями:

 • Тонкий і легкий нетбук на базі платформи AMD Brazos з процесором прискореної обробки APU (Accelerated Processing Unit), що поєднує високу продуктивність і відмінну енергоефективність
 • Потужне графічне ядро AMD Radeon ™ HD 6250/6290 з підтримкою технології DirectX ® 11 і відеопроцесором Unified Video Decoder 3 для апаратного декодування HD-відео
 • Відтворення відео у форматі Full HD 1080p і передача його через інтерфейс HDMIна HDTV
 • Функція USB зарядний пристрій +: підзарядка зовнішніх пристроїв від порту USB,навіть якщо нетбук вимкнений.
Здавалося б, все як не може бути. За 300$ краще і не придумаєш. Якби не одна проблемка… Як потім я зрозумів, вона виявилась досить серйозною. Раніше про таке навіть подумати не міг. Як виявляється, пам’ять в ноутбуку (ОЗП) – вбудована в материнську плату, тобто доставити її неможливо. В базовій комплектації ноутбуку вбудовано лише 1 ГБайт ОЗП. Враховуючи, що відеокарта використовує 256 МБайт, це занадто мало. Доставити не можна, що робити далі – не зрозуміло. Всі плюси нівелюються таким об’ємом пам’яті. Навіть для серфінгу в інтернеті цього може виявитись мало.  Модель з вбудованими 2 ГБайтами кожтує на порядок дорожче. Але всеодно, це не вихід. Адже, хотілося б, 4 ГБ.
Мабуть, всі вже знають, що в нетбуках під пам’ять виділяється лише один слот. Так ось, якшо раніше зробити апгрейд пам’яті дуже легко, на нових моделях це стало або зовсім неможливо, або (на деяких моделях) досить складно. Зверніть на це увагу, або потім дуже сильно не розчаруватись.
А ще, дуже рідко знайти модель нетбуку, в якій все на рівні, в одних – хороший процесор але поганий акумулятор,  в інших навпаки, в деяких, як я писав раніше, не можна доставити ОЗП. Тобто, ніби різні виробники домовляються між собою. Адже якщо б був якийсь нетбук, у якого дійсно все на рівні, то всі купували б тільки його…
Про Asus Eee PC 1015BX ви вже зрозуміли, а продовження статті - далі буде…  Перед тим як будь-що купувати, читайте інформацію про річ в інтернеті, зараз дуже багато сайтів з оглядами та відгуками користувачів. Це допоможе Вам уникнути неприємностей і вибрати те, що максимально підходить Вам.

 

 1. black0wolf
  17 Лют 2012

  Мій друг недавно придбав Asus Eee PC 1015BX і я собі думаю придбати. Але він тільки для офісного пакету та інтернету. Фільми ідуть тільки DVDRip’и, БД вже вісять. Стандартні косинки і т.д. на він7 також вісять.

  Відповіcти
 2. 17 Лют 2012

  Ще буду писати на цю тему !

  Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі