Перейти до вмісту

4 січня 2013

8

Як і для чого вимикати конвертацію валюти в PayPal?

Коли я писав про Visa Virtuon і PayPal, один із читачів писав, що переплатив досить велику суму на одній транзакції.

Ця втрата була на конвертації валюти. Схема така: картка оформлена в доларах, але при оплаті через Paypal стоїть по замовчуванню оплата в гривнях. І сума при оплаті відображається в гривнях. Таким чином Ви переплачуєте за різницю в курсі валют (курс завищений: 8,50 замість 8,1) + 2% за конвертацію валюти (з доларів в гривні). Якщо ж сума пристойна, то Ви втрачаєте доволі багато.  Але цього досить легко уникнути (хоча перші рази можна просто не розібратись).

При першій оплаті – безпосередньо перед платежем відображається така інформація:

paypal_payment_methods

Для того, щоб вимкнути конвертацію валюти, Вам потрібно клікнути на опцію “Other Conversion Options”. [Як бачимо, тут відображає курс приблизно 8,5 грн за 1$].

Далі відображається дане віконце.

paypal conversion options Тут потрібно вибрати – “Bill me in the currency listed in seller’s invoice”. Після цього все відображається в доларах, і Ви будете платити рівно стільки, скільки коштує товар у продавця в доларах (звичайно, якщо у Вас доларова картка для оплати).

paypal_payment_methods_2

Також з цього всього потрібно зробити висновок, що карту треба теж мати тільки в доларах, щоб уникнути будь-яких додаткових комісій. Щасти Вам.

 1. Назва - greatseabattle.com, а ось ім*я - Денис
  26 Січ 2013

  Хм.. і за цю – дякую красно!
  Будемо знати…

  Відповіcти
  • 27 Січ 2013

   Ну так, це важливо. Адже якщо платити перший раз – і все вибрати по замовчуванню, то можна просто витратити певний відсоток на вітер.

   Відповіcти
 2. знову я
  10 Чер 2013

  привіт. Дякую за інформацію. (це я писав про втрату 25 доларів).
  Можеш підказати таке:
  в мене до пейпалу прикручена гривнева картка (від тоді і до тепер). Я нею користуюсь. Коли відкрив доларову – теж прикрутив до пейпалу. Ось як зробив дві проплати (налаштунки були “по замовчуванню”) – воно зїло 25 доларів. Я пішов у банк і закрив доларову картку. Тепер питання: якщо я знову зроблю доларову картку, прикручу її до пейпалу, то все що мені знадобиться при оплатах з неї це вибирати “Bill me in the currency listed in seller’s invoice”? А при оплаті з гривневої – нічого не рухати? Гривневу требв відкрутити від пейпалу, чи залишити можна? Дякую.

  Відповіcти
 3. знову я
  10 Чер 2013

  Я так розумію, ПейПал типу не хоче автоматично бачити, що я при оплаті вибрав із прикручених до нього карток саме доларову(а не гривневу. карток прикручено дві), і він “нечайно” питає з неї гривні? Вірно?

  Відповіcти
  • 11 Чер 2013

   PayPal по замовчуванню виставляє у гривнях по доволі високому курсу відносно долара. Наприклад, був курс 8,1, а рахувало по 8,5.

   Якщо в такому випадку ти платиш в гривнях з гривневої картки, то ти втрачаєш тільки на різниці курсу. За конвертацію не платиш.

   Якщо ж ти вибираєш оплату в доларах і у тебе гривнева картка, ти платиш за конвертацію 2% (це я про картку VAB банку, як у інших не знаю) + невідомо по якому курсу все рахується :-)

   Але краще відкрити картку в доларах, і вибирати оплату в доларах, тоді ти ні копійки зайвої не витрачаєш при оплаті. А з якої саме картки платити, можна в самому пейпалі виставити (або при оплаті, або в панелі управління)

   Відповіcти
   • знову я
    14 Чер 2013

    Гаразд. Розберемо цей приклад. Приймемо, що все відбувається так:

    коли я обираю у доларах і оплачую з гривневої картки, я плачу за конвертацію 2% (у мене ВАБ банк) + “невідомо по якому курсу все рахується”.

    Цікаво тут ось що: я не “обираю у доларах” ніколи, а оплачую автоматом. Мене при оплаті з магазину перекидує на сайт пайпалу і я просто тисну кнопку “оплатити”. Нічого не обираю. Коли я так оплачую – курс не пайпаловський (8,5), а нижчий – 8,29 (або 8,33 буває інколи). 26/05/13 мені обміняло по курсу 8,26. Але на сайті ваб-банку(на головній сторінці сайту) стоїть зовсім інший курс, – нижчий. Я точно знаю, що це не пайпаловський курс і не системи Visa. Я можу припустити, що “курс” 8,29 – це не курс, а “коефіцієнт” який включає у себе 2% за конвертацію + курс покупки долара моїм банком у мене з мого гривневого рахунку. Але і це не точне, бо на сайті банку курс покупки є нижчим.

    Я при реєстрації аккаунту робив лише один налаштунок у аккаунті пейпалу – обирав “центр конвертації”. Там є лише два: пайпал і мій банк. Я обрав банк свій. Напевно тому, в мене обмінний курс не 8,5(як у пайпала), а нижчий, і разом з конвертацією моїм банком у сумі дає “курс” 8,29.

    Ось потім я привязав доларову картку. Плачу з неї – а воно 25 доларів їсть..

    Видно, все відбувається як ти і пояснюєш: пайпал по замовчуванню шле запит у гривні на доларовий рахунок, банк бачить що гривня і конвертує мої долари у гривню: купує мої долари в мене по своєму курсу + 2% ще накидує крім цього, шле пейпалу гривню, а той їх обмінює їх у долари по-своєму курсу. Ото я утнув. Виходить, що “конвертація” – це не те саме, що “обмін валюти”. Ось на цьому я і попався.

    А якщо б я при реєстрації аккаунту у пайпалі виставив центром конвертації “пайпал”, то він би слав запит і далі у гривні і на доларову картку і на гривневу. Коли б пайпал забирав гроші із гривневої картки, то просто б обмінював їх по своєму кусові. Коли забирав бт з доларової – то мій банк брав би з мене 2% “за конвертацію” брав, а пайпал би просто купив для мене долари по своєму курсу 8,5.

    Виходить, що “Bill me in..” треба обирати завжди (не дивлячись яка в тебе картка), якщо ти оплачуєш доларову покупку і “центром конвертації” у тебе є твій банк. Тоді, якщо ти платитимеш з доларової картки, пайпал пошле запит у доларах до твого банку, і ніяких обмінів валюти і конвертації небуде. Якщо ж у тебе гривнева картка, то пейпал пошле запит у доларах і конвертувати та обмінювати валюту буде твій банк, а не пайпал. Якщо ти не обереш “Bill me…” – запит пошле у гривнях і конвертувати буде всерівно твій банк.

    Якщо в тебе доларова картка, а центром конвертації є пайпал, і ти не натиснеш “Bill me..”, то пайпал тобі нічого конвертувати не буде, а просто обміняє гривню на долар по своєму завищеному курсу. Якщо ти натиснеш “Bill me..” – ніяких конвертацій і обмінів валюти не буде.

    Так? %)

    Відповіcти
 4. знову я
  14 Чер 2013

  Словом, щиро дякую тобі за твій блогпост! Мені допомогло розібратись. =)

  Відповіcти
  • 17 Чер 2013

   Блін, все так складно.
   Сказав же – бери картку в доларах і виставляй оплату обов”язково в доларах (в пейпалі навіть по замовчуванню постав в доларах).

   В будь-якому іншому випадку будуть втрати, :)

   Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі