Перейти до вмісту

14 листопада 2012

10

Windows 8 – перші враження

Нещодавно вирішив спробувати щось нове. Спочатку думав ставити linux ubuntu, але виникли певні проблеми (розповім пізніше). Windows 8 Professional with Media Center x64 (піратка) вже була доступна для скачування (це кінцева версія, а не бета). Та й навіть якщо хтось вирішить купувати ліцензію, варто спочатку спробувати піратку або демо-версію… Доречі, нові “вікна” вже ставлять по замовчуванню на нові ноутбуки.

Основною “фішкою” Windows 8 є інтерфейс Metro. Орієнтований він, в першу чергу, на сенсорні екрани. А для звичайних комп’ютерів цю перевагу важко оцінити. Спочатку здається все зовсім незручним. Та ще й вбудовано пошук Bing та різні сервіси – подорожі, новини і т.д., які для мене не зовсім цікаві. Наприклад, хто користується програмами Internet Explorer чи Windows Media Player? А ця вся оболонка “заточена” під ці програми. Відсутність меню “Пуск” – це взагалі… Власне, меню пуск можна встановити самому, поставивши додаткову програму (ця проблема вирішується).

Спробуємо знайти якісь переваги ще. Одразу були встановлені драйвери для всіх пристроїв (але насправді вони не працювали коректно). Тому драйвери потрібно було вантажити самому і встановлювати всеодно. Та ще й виникали конфлікти, яких не вдалось вирішити. Комп’ютер просто зависав періодично – намертво. Можливо, просто драйверів для всіх пристроїв під Windows 8 не зроблено.

Українська мова інтерфейсу встановлюється досить легко (там де змінюється розкладка клавіатури). Система одразу “підвантажила” потрібний мовний пакет. Встановилось все доволі швидко. Та й сама ОС Windows 8 встановлюється досить швидко.

Якихось відмінностей по внутрішньому інтерфейсу я не знайшов, як і не відчув особливої швидкодії.

Отже, враження не дуже хороші. Теперішня “сімка” стала подобатись ще більше. А Windows 8, на мою думку, стане тим самим, чим були Windows Millenium та Windows Vista. Системами, які не користувались особливим попитом.

Дізнайтеся більше з Софт
 1. molinski
  14 Лис 2012

  Основні зміни відбулися у дизайні, W8 не стане вістою

  Відповіcти
 2. Циганик Влад
  14 Лис 2012

  Драйвери під Win7 та ХР підходять і до “вісімки”?

  Відповіcти
  • 14 Лис 2012

   Можливо і підходять, але не можна сказати про 100%-ву сумісність. Я качав спеціально під він8.

   Відповіcти
 3. shylar
  15 Лис 2012

  З такою позицією Вам краще не ставити лінукс, навіть якщо це убунта, а то з’явиться ще одна людина, яка кричатиме, що лінукс це лайно

  Відповіcти
  • 15 Лис 2012

   ну linux деякі збірки я ставив – і подобалось мені… З убунтою – не можу створити завантажувальну флешку. Ніяк проблема не вирішується

   Відповіcти
 4. black0wolf
  15 Лис 2012

  Для настільних ПК новий пуск це просто жах)
  Деякі програми ще так цікаво відкриваються на весь екран як в андроїдах.
  Провідних залишився таким же як і в попередніх версіях.

  Відповіcти
 5. Akceptor
  16 Лис 2012

  W8 – барахло :)
  Крім інтерфейсу практично нічого не змінилося. Особисто мене влаштовує ХР

  Відповіcти
 6. Анонімний
  28 Лис 2012

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі