Перейти до вмісту

26 травня 2014

Важкий день і проблеми, які мене очікують :(

Завтра мій день починається з того, що я їду у Вінницю. Забираю свою візу і одразу їду в Житомир.

А це 3 години в одну сторону, 3 години назад в маленькій маршрутці, в яку напихається така купа народу, що навіть не можна нормально дихати. І за такий білет я плачу 50 грн? Безглуздя. І виходить, щоб отримати ту бажану візу, я витратив ті самі 200 грн, які я платив у візовому центрі рік тому(мабуть, зараз ціна при оформленні візи через візовий центр зросла, але все ж). І крім того – купа витраченого часу. Наступний етап – потяг. Вперше купив білет не із Коростеня, а із Бердичева. Купив верхню полку, хоча і “купе”, білет обійшовся мені в 107 грн. Сподіваюсь, умови будуть хороші, а по ціні в сумі вийшло так само, враховуючи, що білет до Бердичева коштує дешевше, ніж до Коростеня. А далі – по перевіреному маршруту, про який я писав раніше.

Як я і підозрював раніше, вдома мені не хотілось нічого вчити, я жодного разу навіть не відкривав книги, яку взяв з собою =( І так відбувається кожного разу, дуже важко змотивувати себе до навчання. І це йдеться не тільки про домашню обстановку, в Польщі мені теж досить складно налаштуватись.

Та і проблема не зовсім в цьому. Перший свій залік на літній сесії я вже здав і навіть на 4, чого сам не очікував. Викладач, хоча і пояснював не дуже добре, але віднісся з порозумінням на контрольній роботі. Я і сам не очікував (повторюсь), що здам з першого разу, оскільки 1 контрольну я “завалив”. Другу ж здав з першого разу, а 3 чоловіки з групи не здали і ще один взагалі не писав. Тобто, здав я і ще 2 особи. Значить іноді можу здавати з першого разу) Нехай це буде маленька мотивація мені до наступних заліків і екзаменів, ні в якому разі цим не хвалюсь…

Що ж мене чекає на літній сесії? Найцікавіше, це практики. Розпочинаються вони вже 30 травня. Що вони собою являють, я не дуже розумію, але те, що зарахують їх всім, не може не радувати. Це означає, що особливих проблем зі здачею практики не буде. А ще у нас так придумали, що 2 предмети, які були у нас в цьому семестрі, закінчились завчасно. Тобто, замість них ми поїдемо на практики. А це знову ж таки означає, що 2 екзамени з цих предметів я отримаю без особливих проблем, так як ставлять всім, а оцінки мене не сильно цікавлять.

Наступна проблема, це екзамен з ГІСу (геоінформаційні системи). Схема здачі цього екзамену така. Практики читають 4 викладачі, відповідно вони мають десь по 3 заняття з нами. Що добре, двоє із них зробили так, що завдання наші ми вислали безпосередньо по закінченню занять. А двоє інших почали “мудрити”. Задають вдома доробити не зрозуміло що, на парах зовсім не допомагають, хоча і бачать, що ніхто не розуміє. Наприклад, мені один викладач зовсім не хотів допомагати. Що цікаво, всі студенти мовчать, хоча самі теж не розуміють. Якийсь ідіотизм. А в результаті я не знаю, як це все зробити і відповідно, можуть “вилізти” серйозні проблеми. Адже я до кінця не розумію, чи може вийти в сумі трійка, якщо будуть дві “двійки” і дві “трійки”. Цілком можливий варіант, що одна двійка означає те, що не вдалось залічити весь предмет. Якщо говорити про лекції, то з них буде окремий екзамен. Тут же я сподіваюсь, що буду “на коні”, адже ходив на всі лекції до цього викладача (хоча гіркий досвід попереднього семестру говорить, що присутність на всіх лекціях не завжди гарантує хорошу оцінку). В цьому ж семестрі я вирішив ходити на все, так як це не тільки можливість щось вивчити по предмету, а і безпосередній шанс вивчити ліпше польську мову. Однозначно, цей викладач, до якого я ходив іноді сам о_О на лекції, повинен лояльно віднестись до мене на сесії. Хочу сказати ще про те, що з цього предмету я практично нічого не засвоїв, як і всі мої колеги =( Ніби ці навички я мав би використати у своїй магістерській роботі. Тепер я дуже сумніваюсь, що це буде можливо.

Остання, і найбільша проблема, це залік з петрології. Причому перших 2 колоквіуми (так вони називають контрольні) уже здав, залишився останній і найскладніший. Це предмет із академрізниці, на який я ходжу разом із другим курсом. Що цікаво, викладач мені попалась та сама, що і читала у мене інший предмет (в першому семестрі). Хоча я здав його на 3 і з другого разу, я ніби реабілітувався під кінець і вона тоді мене навіть “похвалила”, що я знаю краще, ніж деякі поляки. Це типу мені такий плюс, а більше трійки я і розраховувати не міг. Ну добре, проїхали. Зараз вона в мене читає інший предмет. І першу контрольну я здав з першого разу на 3-ку, за другий теж поставила трійку, хоча легко натякнула, що я туплю і на хорошу підсумкову оцінку мені розраховувати не варто. Ну і чорт з нею. А ось третій колоквіум, як і заняття, на якому ми повинні були до нього готуватись, у мене покриваються з практиками і це мої проблеми. Мабуть, напишу листа до викладача і ця проблема має вирішитись. Але це означає, що я не буду писати цю практично залікову роботу поруч з усіма, а буду писати у неї в кабінеті. Отже, про те, щоб щось списати, мова навіть не йде (як я можу про таке говорити, скажете ви? Так ось, деякі предмети навіть списуючи можна не здати на 3). А вчити там треба буде дуже серйозно. Ну я для цього, власне, і їхав на навчання в Польщу. Хоча цей предмет мені не сильно вже і потрібен. Просто для галочки, мені виписали на нього академрізницю, хоча він у мене і був раніше (зрозуміло, що рівень навчання в Україні був значно гірший, але фактично в дипломі у мене цей предмет прописаний). Але без нього я не зможу отримати диплом. Ось такі справи.

Але з іншого боку я навіть радий, що такі проблеми є. І головне, що я знову їду в Польщу! Сподіваюсь, після здачі сесії буде вільний час до кінця червня десь поїздити трохи :)

І ще я знаю, що мене читають люди, які хочуть вступати в цьому році на навчання в Польщу. Так ось, я бажаю вам успіхів. Сподіваюсь, мій досвід стане вам у нагоді, а якщо виникнуть якісь питання, то завжди можна задати їх в коментарях або ж сконтактуватись зі мною і я завжди допоможу.

Пам’ятайте, часто вступити в польський вуз досить легко. Що не скажеш про саме навчання. Великий відсоток студентів кидає навчання вже на першому році. Мотивують це тим, що їм не сподобалось, а насправді їх виганяють :( Тому, зважте всі плюси і мінуси, вибирайте легшу спеціальність і серйозно налаштовуйтесь на навчання!

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі