Перейти до вмісту

4 листопада 2011

2

В Україні ошукали покупців iPhone через інтернет-аукціон

Кілька покупців iPhone через Інтернет-сайт aukro.ua були ошукані злодіями на 50 тисяч гривень. Міліція поки не порушувала справу.

В Україні розгорається великий Інтернет-скандал: вісім покупців відомого віртуального аукціону aukro.ua заявляють, що їх ошукали майже на 50 тисяч гривень при купівлі iPhone.

“Це був перший і останній раз, коли я звернувся на інтернет-аукціон, – розповів нам постраждалий киянин Євген Романов. – Усе почалося з того, що я захотів купити 14-річному синові iPhone-3. Перерахував 2200 грн. (Це в три рази дешевше, ніж на столичному радіоринку) на зазначений на інтернет-аукціоні рахунок, але продавець зник “.

Прозріваю з такого народу… Знає, що ціна набагато дешевша, але жодного разу не перестраховується. Замов з післяплатою (зроби передоплату 50грн), якшо продавець відмовиться – значить є ризики, що він недобросовісний. Якшо у нього загальна кількість відгуків невелика – то який сенс йому довіряти і причому тут аукціон до нього…

Інший покупець, житель Херсона Сергій М., нам повідомив, що замовив на цьому аукціоні п’ять iPhone-4 (за ціною 5260 грн. За штуку), щоб потім перепродати.

“Перерахував 26 тисяч 300 гривень, але продавець перестав відповідати на дзвінки, – розповів нам Сергій. – Через свої канали я вирахував, що людина, можливо, що має відношення до цієї афери, живе у Дніпропетровській області. Поїхав туди. Там через паркан приватного будинку зі мною спілкувалася жінка, яка сказала, що ніякого відношення до інтернет-аукціонів не має “.

О це цирк взагалі – купуючи телефони за ТАКІ гроші, можна було б уже і приїхати – особисто зустрітись з продавцем, передати гроші і отримати телефони. Та і для початку варто було б купити 1штуку, а не одразу по 5 шт)) Але ж всеодно, картка в банку має ж бути закріплена на когось, думаю не важко буде знайти власника карти. Хіба що тільки покупець перерахував на безіменну карту – тоді хто йому винен?

Вікторія З., за адресою якої прописаний продавець, говорить, що вона вже теж звернулася до міліції. “Я не знаю, чому звинувачують нашу сім’ю”, – сказала вона.

Звичайно ж, він міг замовити лист підтвердження на “фейкову” адресу, де він має доступ до поштової скриньки. Лист приходить простий, а не рекомендований, тому будь-хто міг отримати лист-підтвердження від аукціону. Але ж прізвище закріплене за карткою якогось банку, всю інформацію про утримувача карти банк має, та й, нарешті, з банкомату гроші мали зніматись, в кожному банкоматі є відеоспостереження, а час операції – теж можна визначити в банку. Коротше якби було тільки бажання, шахраїв можна знайти, якшо ж тільки Ви самі не “лоханулись”, і не перерахували кошти на безіменну карту.

Прес-служба ТОВ “Аукро-Україна” нам повідомила, що служба безпеки аукціону про цю ситуацію знає. “Міліція встановлює всі обставини. Ми введемо з 30 вересня компенсацію покупцям у випадку недобросовісності контрагента. Яка це буде сума, поки вирішується”, – сказала нам піар-менеджер “Аукро-Україна” Олена Коробка. “Це перший випадок у нашій практиці, – розповів слідчий криворізького райвідділу Дмитро Асанченко. – Поки кримінальну справу не порушено, перевіряємо”.

У міліції говорять, що випадки шахрайства на інтернет-аукціонах в Україні були, але такий масштабний – вперше.

Організатори аукціонів радять покупцям не спокушатися на низькі ціни дорогих товарів і звіряти дані продавця, зазначені в інтернеті, з даними картки, на яку перераховуються гроші.

“Якщо є розбіжності в прізвищах, ініціалах – краще не ризикувати. Також важливо зберігати документи, що доводять перерахування грошей”, – говорить Коробка. За її словами, якщо виникають сумніви в чесності продавця, завжди можна звернутися в службу безпеки інтернет-аукціону за додатковою інформацією.

За матеріалами ТСН, коментарі мої)

 1. влад
  2 Лип 2013

  ви просто лохи як не крути

  Відповіcти
 2. влад
  2 Лип 2013

  треба думати головою а не вистись на низькі ціни як кажуть халявний сир тіки у мишиловкі

  Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі