Konus твори

твори – українська та зарубіжна література

Ноотропіл — застосування тривалими курсами за призначенням лікаря

Ноотропіл — допоможе при зниженні інтелектуальних здібностей. Це трапляється на тлі перенесених травм, нейроінфекцій, інсультів. Ноотропіл допоможе і дітям після родових травм впоратися з навантаженнями в школі. Але в будь-якому випадку цей препарат повинен призначатися лікарем.

Особливості впливу ноотропила на організм людини

Ноотропіл (пірацетам) — це психотропний препарат, який при цьому не робить ні стимулюючого, ні заспокійливої дії. Цей препарат покращує обмінні процеси в нейронах нервових клітинах головного мозку. Одночасно він покращує кровообіг, не розширюючи при цьому кровоносних судин. Поліпшення кровообігу відбувається за рахунок підвищення плинності крові, так як під дією ноотропила зменшуються згортають здатності крові і прилипаемость еритроцитів до стінок судин.

Таким чином, ноотропіл можна приймати як з лікувальною, так і з профілактичною метою, він поліпшить переносимість нервово-психічних навантажень і підвищить інтелектуальні здібності у здорових людей і допоможе відновити загублені здатності у хворих.

Застосування після ішемічного інсульту

Ішемічний інсульт — це омертвіння ділянки тканини головного мозку, яке розвивається на тлі різкого звуження або тромбозу живить його кровоносної судини. Ішемічний інсульт може проявлятися різними порушення рухів, чутливості і функції органів чуття.

Ноотропні препарати завжди входять до складу комплексного лікування хворих після інсульту. Призначають їх тривалими курсами, спочатку у вигляді ін’єкцій або внутрішньовенних краплинних інфузій, а потім на тривалий час у вигляді таблеток або капсул. Доза ноотропила підбирається для кожного хворого лікарем індивідуально.

Застосування після черепно-мозкових травм і нейроінфекцій

Важкі черпаючи-мозкові травми та нейроінфекції призводять до розвитку психоорганічного синдрому з порушенням емоційної та нервово-психічної діяльності хворого. Це проявляється в зміні характеру, хворий Сатанові дратівливим, іноді агресивним і злопам’ятним. У нього знижуються розумові здібності, здатність до засвоєння нового, порушується пам’ять і так далі.

Ноотропіл відразу, звичайно, не поліпшить стан таких хворих, але якщо його приймати тривалими курсами, то поліпшення буде помітно. Ноотропіл і в цьому випадку повинен входити до складу комплексного лікування і призначатися лікарем.

Застосування при хронічному алкоголізмі та наркоманії

Хронічний алкоголізм і наркоманії — це захворювання, які характеризуються фізичною і психічною залежністю від спиртного або наркотиків. Основною ознакою наявності сформованої залежності є наявність абстинентного синдрому — важкого стану після відриву від речовини, до якого сформувалася залежність.

Абстинентний синдром може протікати з сильними головними болями, високим артеріальним тиском, тремтінням у всьому тілі і так далі. Алкоголь є отрутою, який вибірково впливає на клітини головного мозку, тому абстинентний синдром часто супроводжується змінами психіки, аж до психозів, які називаються алкогольним делірієм або білою гарячкою. Крім того, систематичне вживання алкоголю і наркотиків знижує інтелектуальні здібності і формують своєрідний характер хворих.

У всіх цих випадках хворим допоможе ноотропіл: він зменшить прояви абстиненції і сповільнить формування алкогольної або наркотичної деградації. Приймають його тривало, іноді кілька місяців або більше короткими і частими курсами.

Застосування ноотропила у дітей

Нооотропіл найчастіше потрібно дітям з наслідками перинатального (під час вагітності, пологів і відразу після пологів) ураження нервової системи. Це можуть бути наслідки недостатнього постачання плода киснем під час вагітності (гіпоксії), родової травми, внутрішньоутробної інфекції і так далі.

Діти з наслідками перинатального ураження нервової системи зазвичай насилу засвоюють шкільний матеріал, не можуть концентрувати свою увагу на якомусь предметі, у них порушена пам’ять, відзначається підвищена збудливість.

Ноотропіл призначають дітям з року, до трьох років його дають тільки у вигляді 20% розчину для прийому всередину, з трьох років можна давати в таблетках. Дітям шкільного віку, які насилу засвоюють шкільну програму, ноотропіл призначають тривалими курсами протягом усього навчального року.

Ноотропіл — це лікарський препарат, який підійде і для лікування маленьких дітей, і для лікування хворих похилого віку. Але в будь-якому випадку його повинен призначати лікар.

Автор: admin. Рубрика: Без категорії. Ваш коментар

Залишити Коментар