Konus твори

твори – українська та зарубіжна література

М’ясна дієта — підійде не всім

М’ясна дієта — досить своєрідний режим харчування, що припускає вживання в їжу великої кількості джерел білка (тобто різних видів м’яса), в деяких випадках — у поєднанні з овочами. Ефективність такої дієти — питання спірне: з одного боку, виключення з раціону вуглеводів, основних джерел енергії для організму, дійсно сприяє спалюванню жирових відкладень. Однак, з іншого боку, брак поживних речовин протягом тривалого періоду часу може призвести до цілком серйозних наслідків для здоров’я і, в першу чергу, порушень роботи травної системи організму.

Як працює м’ясна дієта

В основі м’ясної дієти — пісне (нежирне) м’ясо, приготоване особливими способами. Таким чином, м’ясна дієта — це дієта білкова, адже саме м’ясо виступає основним джерелом тваринних білків для організму. Без адекватної кількості білків у раціоні підтримку здоров’я організму, за великим рахунком, неможливо: білок, «будівельна одиниця» клітин і тканин, бере участь практично у всіх біохімічних процесах, що відбуваються в організмі. Важливість білків в режимі харчування людини обумовлена амінокислотами: будучи продуктами розщеплення білків, амінокислоти є необхідними елементами для роботи всіх внутрішніх органів: недостача яких-небудь амінокислот може спровокувати достатньо серйозні порушення здоров’я, від ослаблення імунітету до порушення роботи нирок.

Дотримуватися м’ясної дієти протягом тривалого періоду часу не рекомендовано — хоча білкова їжа людині необхідна, вуглеводи і жири для підтримки нормальної роботи всіх систем організму важливі нітрохи не в меншій мірі. Оскільки білки — це останній з трьох джерел енергії для організму, на їх розщеплення організм витрачає набагато більше часу та енергії, ніж на основне «паливо», вуглеводи і жири, тривале дотримання режиму харчування, наказува м’ясною дієтою, може призвести до нестачі енергії.

Меню

Основна складова раціону, передбачуваного м’ясною дієтою — це різні види м’яса. Незважаючи на удаване розмаїтість, м’ясна дієта досить сувора: по-перше, м’ясо обов’язково має бути пісною, з мінімумом жиру, а, по-друге, вживати його рекомендується тільки відвареним. Хоча менш суворий варіант м’ясної дієти і дозволяє вживання страв з обсмаженого на оливковій олії м’яса, ефективність такого режиму харчування, зрозуміло, набагато менше.

Крім м’яса, в «меню» м’ясної дієти входять і різноманітні страви з овочів, які можна вживати практично в необмеженій кількості — це можуть бути і овочеві пюре, і тушковані або варені овочі, і овочі сирі. Зрозуміло, у відношенні овочів також діють деякі обмеження — зокрема, не можна вживати овочі з великим вмістом вуглеводів, такі, як картоплю, кукурудзу, моркву.

М’ясо і овочі — єдині категорії продуктів, які м’ясна дієта дозволяє. Всі інші продукти харчування в меню м’ясної дієти не входять, повністю заборонені продукти — джерела вуглеводів, такі, як фрукти, молочні продукти, цукор і солодкі напої (не тільки газовані напої, але і фруктові соки), кондитерські вироби, борошняні вироби. Дотримуючись м’ясну дієту, доведеться забути про крупах і будь-яких виробах з борошна — макаронах, пасті, хлібі. Нарешті, під час м’ясної дієти заборонено вживати будь-які алкогольні напої — навіть з украй невеликим вмістом спирту. Від додавання солі в процесі приготування м’ясних страв необхідно відмовитися, а в ідеалі на весь час м’ясної дієти потрібно не вживати сіль взагалі — у тому числі і не підсолювати вже готові страви.

Як дотримувати м’ясну дієту

Рекомендована тривалість м’ясної дієти — не більше десяти днів. Замість триразового режиму харчування м’ясна дієта передбачає вживання їжі п’ять-шість разів на добу за умови зменшення розміру порцій, причому вечеряти необхідно не пізніше, ніж за три-чотири години до сну. Ніякого поділу їжі немає: страви з м’яса з гарніром з овочів можна вживати в будь-який час. Їду можна запивати: вживати рідини — чай або кава без цукру, звичайну або мінеральну воду — можна не раніше, ніж через півгодини після прийому їжі.

Автор: admin. Рубрика: Uncategorized. Ваш коментар

Залишити Коментар