Konus твори

твори – українська та зарубіжна література

М’ясна дієта — підійде не всім

М’ясна дієта — досить своєрідний режим харчування, що припускає вживання в їжу великої кількості джерел білка (тобто різних видів м’яса), в деяких випадках — у поєднанні з овочами. Ефективність такої дієти — питання спірне: з одного боку, виключення з раціону вуглеводів, основних джерел енергії для організму, дійсно сприяє спалюванню жирових відкладень. Однак, з іншого боку, брак поживних речовин протягом тривалого періоду часу може призвести до цілком серйозних наслідків для здоров’я і, в першу чергу, порушень роботи травної системи організму.

Як працює м’ясна дієта

В основі м’ясної дієти — пісне (нежирне) м’ясо, приготоване особливими способами. Таким чином, м’ясна дієта — це дієта білкова, адже саме м’ясо виступає основним джерелом тваринних білків для організму. Без адекватної кількості білків у раціоні підтримку здоров’я організму, за великим рахунком, неможливо: білок, «будівельна одиниця» клітин і тканин, бере участь практично у всіх біохімічних процесах, що відбуваються в організмі. Важливість білків в режимі харчування людини обумовлена амінокислотами: будучи продуктами розщеплення білків, амінокислоти є необхідними елементами для роботи всіх внутрішніх органів: недостача яких-небудь амінокислот може спровокувати достатньо серйозні порушення здоров’я, від ослаблення імунітету до порушення роботи нирок.

Дотримуватися м’ясної дієти протягом тривалого періоду часу не рекомендовано — хоча білкова їжа людині необхідна, вуглеводи і жири для підтримки нормальної роботи всіх систем організму важливі нітрохи не в меншій мірі. Оскільки білки — це останній з трьох джерел енергії для організму, на їх розщеплення організм витрачає набагато більше часу та енергії, ніж на основне «паливо», вуглеводи і жири, тривале дотримання режиму харчування, наказува м’ясною дієтою, може призвести до нестачі енергії.

Меню

Основна складова раціону, передбачуваного м’ясною дієтою — це різні види м’яса. Незважаючи на удаване розмаїтість, м’ясна дієта досить сувора: по-перше, м’ясо обов’язково має бути пісною, з мінімумом жиру, а, по-друге, вживати його рекомендується тільки відвареним. Хоча менш суворий варіант м’ясної дієти і дозволяє вживання страв з обсмаженого на оливковій олії м’яса, ефективність такого режиму харчування, зрозуміло, набагато менше.

Крім м’яса, в «меню» м’ясної дієти входять і різноманітні страви з овочів, які можна вживати практично в необмеженій кількості — це можуть бути і овочеві пюре, і тушковані або варені овочі, і овочі сирі. Зрозуміло, у відношенні овочів також діють деякі обмеження — зокрема, не можна вживати овочі з великим вмістом вуглеводів, такі, як картоплю, кукурудзу, моркву.

М’ясо і овочі — єдині категорії продуктів, які м’ясна дієта дозволяє. Всі інші продукти харчування в меню м’ясної дієти не входять, повністю заборонені продукти — джерела вуглеводів, такі, як фрукти, молочні продукти, цукор і солодкі напої (не тільки газовані напої, але і фруктові соки), кондитерські вироби, борошняні вироби. Дотримуючись м’ясну дієту, доведеться забути про крупах і будь-яких виробах з борошна — макаронах, пасті, хлібі. Нарешті, під час м’ясної дієти заборонено вживати будь-які алкогольні напої — навіть з украй невеликим вмістом спирту. Від додавання солі в процесі приготування м’ясних страв необхідно відмовитися, а в ідеалі на весь час м’ясної дієти потрібно не вживати сіль взагалі — у тому числі і не підсолювати вже готові страви.

Як дотримувати м’ясну дієту

Рекомендована тривалість м’ясної дієти — не більше десяти днів. Замість триразового режиму харчування м’ясна дієта передбачає вживання їжі п’ять-шість разів на добу за умови зменшення розміру порцій, причому вечеряти необхідно не пізніше, ніж за три-чотири години до сну. Ніякого поділу їжі немає: страви з м’яса з гарніром з овочів можна вживати в будь-який час. Їду можна запивати: вживати рідини — чай або кава без цукру, звичайну або мінеральну воду — можна не раніше, ніж через півгодини після прийому їжі.

Автор: admin. Рубрика: Uncategorized. Прокоментуй!

Рефлексотерапія — курс на немедикаментозні методи лікування

Рефлексотерапія — це метод лікування, який в терапевтичних цілях використовує тиск на різні точки стоп. Згідно з принципами рефлексотерапії, певні ділянки на ступнях відповідають різним частинам тіла, і тиск на перші впливає на другі. У деяких випадках у терапії застосовується вплив на точки, розташовані на долонях і вухах.

Протягом тисяч років техніки, схожі на рефлексотерапію, застосовувалися в Єгипті та Китаї. На початку двадцятого століття американський лікар Вільям Фіцджеральд розробив техніку, яку сам назвав «зональної терапією». Він виділив особливі точки на ступнях, які можна використовувати для діагностики і лікування різних захворювань. Крім того, він розділить весь організм на десять зон, кожній з яких відповідали, згідно думку доктора, певні точки на ступнях. Він вважав, що обережне вплив на ступні може полегшити симптоми різних захворювань.

У 1930 роках Юніс Інгхем, медсестра і фізіотерапевт, продовжила розвивати цю техніку, включивши в неї вплив на особливі рефлекторні точки. Завдяки цьому метод був перейменований в рефлексотерапію.

Теорія

Сісти кілька теорій, що пояснюють механізм дії рефлексотерапії, але жодна з них не є науково доведеною. Прихильники рефлексотерапії вважають, що хвороби розвиваються, коли блокуються енергійно поля і потоки організму. Стимуляція точок, розташованих на ступнях, покращує приплив життєвої енергії до різних частин тіла. Згідно з іншими теоріями, рефлексотерапія сприяє викиду ендорфінів, які є природними знеболюючими, а також стимулює нервові закінчення, покращуючи струм лімфи. Деякі дослідники вважають, що вона сприяє розчиненню кристалів сечової кислоти, що частково забезпечує її цілющий ефект.

Перш ніж обстежити ступні пацієнта, фахівці, що практикують рефлексотерапію, часто вивчають анамнез. Під час обстеження та сеансу терапії пацієнт залишається повністю одягненим, лише знімає взуття і шкарпетки. Терапія починається з легкого масажу ступень, а потім терапевт впливає на певні рефлекторні точки. Рефлексотерапія не повинна викликати болю у пацієнта.

Зазвичай для масажу використовуються масла або лосьйони. Іноді застосовуються і спеціальні інструменти, наприклад, дерев’яні палички, прищіпки, гребені, гумові м’ячі, гумки, дротяні щітки, спеціальні масажери, затискачі.

У деяких підручниках з рефлексотерапії наголошується, що пацієнт може відчувати поколювання в тих частинах тіла, на які здійснюється вплив за допомогою стимуляції відповідних рефлекторних точок. Це явище не вивчалося.

Сеанс рефлексотерапії триває від 30 до 60 міну; курс терапії може тривати від чотирьох до восьми тижнів. Часто пацієнтів навчають деяким навичкам рефлексотерапії.

Застосування рефлексотерапії

Рефлексотерапія корисна для релаксації, зняття стресу і неспокою, властивих пацієнтам, схильним підвищеної тривожності. Вченим невідомо, як саме дію рефлексотерапії при тривожності у пацієнта відрізняється від дії звичайного масажу.

рефлексотерапії можна використовувати для полегшення симптомів передменструального синдрому. Вплив на рефлекторні точки при головних болях і мігрені знижує або усуває потребу пацієнтів в знеболюючих препаратах.

Прихильники рефлексотерапії стверджують, що вона допомагає справитися з такими порушеннями, як синдром роздратованого кишечника, запор і енкопрез (нетримання калу). Вона може полегшити біль у спині (хоча практично марна при хронічних болях), а також зняти набряки ніг на пізніх термінах вагітності.

Деякі дослідники припускають, що рефлексотерапія може полегшити моторні та сенсорні симптоми розсіяного склерозу.

Вона, крім того, приносить полегшення при астмі (її дія при астмі схоже на ефект плацебо), побічні ефекти хіміотерапії, кольках, діабеті і депресії.

Рефлексотерапія протипоказана людям з подагрою в активній фазі і з не до кінця вилікуваними ранами. Хворим остеоартритом, особливо якщо уражені суглоби ніг, а також при серйозних порушеннях в роботі системи кровообігу, потрібно проконсультуватися з лікарем, перш ніж проходити курс рефлексотерапії.

Згідно поки недостатньо підтвердженими даними, активна стимуляція стоп може викликати скорочення матки. Тому вагітним жінкам можна проходити курс рефлексотерапії тільки за згодою лікаря.

При серйозних захворюваннях рефлексотерапія не може замінити лікування способами, схваленими офіційною медициною.

Автор: admin. Рубрика: Без категорії. Прокоментуй!

Ноотропіл — застосування тривалими курсами за призначенням лікаря

Ноотропіл — допоможе при зниженні інтелектуальних здібностей. Це трапляється на тлі перенесених травм, нейроінфекцій, інсультів. Ноотропіл допоможе і дітям після родових травм впоратися з навантаженнями в школі. Але в будь-якому випадку цей препарат повинен призначатися лікарем.

Особливості впливу ноотропила на організм людини

Ноотропіл (пірацетам) — це психотропний препарат, який при цьому не робить ні стимулюючого, ні заспокійливої дії. Цей препарат покращує обмінні процеси в нейронах нервових клітинах головного мозку. Одночасно він покращує кровообіг, не розширюючи при цьому кровоносних судин. Поліпшення кровообігу відбувається за рахунок підвищення плинності крові, так як під дією ноотропила зменшуються згортають здатності крові і прилипаемость еритроцитів до стінок судин.

Таким чином, ноотропіл можна приймати як з лікувальною, так і з профілактичною метою, він поліпшить переносимість нервово-психічних навантажень і підвищить інтелектуальні здібності у здорових людей і допоможе відновити загублені здатності у хворих.

Застосування після ішемічного інсульту

Ішемічний інсульт — це омертвіння ділянки тканини головного мозку, яке розвивається на тлі різкого звуження або тромбозу живить його кровоносної судини. Ішемічний інсульт може проявлятися різними порушення рухів, чутливості і функції органів чуття.

Ноотропні препарати завжди входять до складу комплексного лікування хворих після інсульту. Призначають їх тривалими курсами, спочатку у вигляді ін’єкцій або внутрішньовенних краплинних інфузій, а потім на тривалий час у вигляді таблеток або капсул. Доза ноотропила підбирається для кожного хворого лікарем індивідуально.

Застосування після черепно-мозкових травм і нейроінфекцій

Важкі черпаючи-мозкові травми та нейроінфекції призводять до розвитку психоорганічного синдрому з порушенням емоційної та нервово-психічної діяльності хворого. Це проявляється в зміні характеру, хворий Сатанові дратівливим, іноді агресивним і злопам’ятним. У нього знижуються розумові здібності, здатність до засвоєння нового, порушується пам’ять і так далі.

Ноотропіл відразу, звичайно, не поліпшить стан таких хворих, але якщо його приймати тривалими курсами, то поліпшення буде помітно. Ноотропіл і в цьому випадку повинен входити до складу комплексного лікування і призначатися лікарем.

Застосування при хронічному алкоголізмі та наркоманії

Хронічний алкоголізм і наркоманії — це захворювання, які характеризуються фізичною і психічною залежністю від спиртного або наркотиків. Основною ознакою наявності сформованої залежності є наявність абстинентного синдрому — важкого стану після відриву від речовини, до якого сформувалася залежність.

Абстинентний синдром може протікати з сильними головними болями, високим артеріальним тиском, тремтінням у всьому тілі і так далі. Алкоголь є отрутою, який вибірково впливає на клітини головного мозку, тому абстинентний синдром часто супроводжується змінами психіки, аж до психозів, які називаються алкогольним делірієм або білою гарячкою. Крім того, систематичне вживання алкоголю і наркотиків знижує інтелектуальні здібності і формують своєрідний характер хворих.

У всіх цих випадках хворим допоможе ноотропіл: він зменшить прояви абстиненції і сповільнить формування алкогольної або наркотичної деградації. Приймають його тривало, іноді кілька місяців або більше короткими і частими курсами.

Застосування ноотропила у дітей

Нооотропіл найчастіше потрібно дітям з наслідками перинатального (під час вагітності, пологів і відразу після пологів) ураження нервової системи. Це можуть бути наслідки недостатнього постачання плода киснем під час вагітності (гіпоксії), родової травми, внутрішньоутробної інфекції і так далі.

Діти з наслідками перинатального ураження нервової системи зазвичай насилу засвоюють шкільний матеріал, не можуть концентрувати свою увагу на якомусь предметі, у них порушена пам’ять, відзначається підвищена збудливість.

Ноотропіл призначають дітям з року, до трьох років його дають тільки у вигляді 20% розчину для прийому всередину, з трьох років можна давати в таблетках. Дітям шкільного віку, які насилу засвоюють шкільну програму, ноотропіл призначають тривалими курсами протягом усього навчального року.

Ноотропіл — це лікарський препарат, який підійде і для лікування маленьких дітей, і для лікування хворих похилого віку. Але в будь-якому випадку його повинен призначати лікар.

Автор: admin. Рубрика: Без категорії. Прокоментуй!

Гомеопатичні препарати при біполярному розладі

Гомеопатичні засоби, які прописують при біполярному розладі, можуть бути різними, в залежності від статі і віку пацієнта. Також при виборі препарату враховуються конкретні симптоми. Нижче описані гомеопатичні засоби, які найчастіше призначають при біполярному розладі.

 

  • Platinum Metallicum. Цей препарат призначають людям, що страждають від біполярного розладу з такими симптомами, як погіршення мислення, байдужість, апатія, плач. Також показаннями для застосування Platinum Metallicum є сіпається повіку, тривалий шум і головні болі.
  • Agaricus Muscarius: Це засіб рекомендується тільки при важких формах біполярного розладу, особливо при таких симптомах, як замішання, важка депресія, байдужість до роботи, млявість і проблеми з читанням. Також можливі ненормальний апетит і сіпається повіку.
  • Phosphorus: Гомеопати призначають цей препарат, якщо пацієнт страждає від сильного страху, відчувають невпевненість і занепокоєння. Також Phosphorus прописують пацієнтам, які неспокійні за своєю природою і легко дратуються.
  • Crocus Sativus: Це засіб підходить для лікування пацієнтів з біполярним розладом в маніакальній фазі. Такі пацієнти багато сміються і співають. Також показаннями для застосування Crocus Sativus в лікуванні біполярного розладу є різкі переходи від манії до депресії, галюцинації та марення.

 

Описані препарати широко застосовуються при лікуванні біполярного розладу. Вживати їх можна лише після консультації з досвідченим лікарем-гомеопатом. Гомеопатичні препарати зазвичай не мають побічних ефектів і не взаємодіють з іншими лікарськими засобами. Але якщо ви приймаєте які-небудь ліки, все одно повідомте про це лікаря.

Автор: admin. Рубрика: Без категорії. Прокоментуй!