Перейти до вмісту

31 жовтня 2012

1

Труднощі в оформленні карти поляка в Житомирі

Раніше я вже писав як оформити карту поляка в Житомирі. Але все виявилось не так просто. Ні, до співбесіди я ще не дійшов.  Навіть не зміг подати заявку. Так ось, як це було:

Дзвоню я посеред місяця в Польський Дім – хочу записатись на наступний місяць. Мені сказали – вже всі місця зайняті. 50 чоловік. Телефонуйте в другий четвер наступного місяця з 9-ї години. Ну ось, прийшов час. Я дзвоню в годин 10 – виявляється, всі місця зайняті. Як так, питаю я, невже за 1 годину записалось 50 чоловік. Мало того, можливо навіть бажаючих і більше, дехто вже здає не перший раз. Тобто, хто встигне і зуміє додзвонитись, той і запишеться на співбесіду. А перший це раз, чи ні, нікого не цікавить Скоро маю дзвонити наступний раз, то вже буду знати, що потрібно рівно в 9 ранку дзвонити…  Можна вважати, через це я “провтикав” цілий місяць.

Але це не дуже важливо. Я приходив перевірити, чи все гаразд в мене з документами, там сильно не дивились… Та й зустрів одного знайомого. Він здає вже не перший раз – і мову знає досить добре. Як виявляється, знання мови ні про що не говорить. Потрібно знати культуру, звичаї, традиції і т.д. Люблять питати про релігію. Ось таке. Але як-кому пощастить, буває дуже лояльний Консул, буває не дуже, ще й залежить від його настрою і від Вашої чемності. Також базове запитання – розповісти про себе. Тому можна ніби заготовки такі робити… Важливо, на запитання “Для чого Вам карта поляка?”, відповісти – що Ви відчуваєте свою приналежність до польського народу, а не їдете на заробітки, навчання або подорожувати. Відповідь “я їду на заробітки” взагалі може стати фатальною.

Тому варто підготуватись досить добре, щоб потім не ходити по 100 разів і не стояти в чергах.

Але, підсумовуючи це все, можна сказати одне:

Якщо стільки бажаючих отримати карту поляка, то чому Консулу не приїжджати частіше. Чому не зробити нормальну систему, коли просто підходиш в будь-який день і встаєш в загальну чергу, без якихось дзвінків, що нагадують лотерею.

Власне, мені ще готуватися і готуватися. Вам теж бажаю успіху. Не обов’язково здавати в Житомирі. Якщо у Вас вже високий рівень підготовки, то можна поїхати у Вінницю, але це додаткові витрати на дорогу. Та й там можуть бути черги (не такі великі як в Житомирі, але вони мають місце). Якщо виникають питання, можете писати в коментарях. Можливо, я зможу поділитись досвідом, а можливо, Ви вже здавали і хочете допомогти мені?

 

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі