Перейти до вмісту

30 вересня 2010

TestDaF – тест з німецької мови як іноземної для іноземних пошукачів

Раніше я писав про європейські навчальні програми, зокрема DAAD. Однією з головних вимог є мовний сертифікат. Розглянемо детальніше TestDaF.
Ви можете вже в себе на Батьківщині довести необхідне для навчання в Німеччині знання німецької мови, склавши іспит “TestDaF“. На сьогодні іспит проводиться п’ять разів на рік в одному або декількох тестових центрах у Вашій країні. TestDaF передбачає декілька рівнів. Таким чином, вимоги до володіння мовою можуть ставитись залежно від мети навчання. Тест централізовано розробляється та оцінюється в Німеччині, що значною мірою забезпечує рівні шанси для всіх учасників.

Хто може взяти участь у TestDaF?

Той, хто хоче розпочати або продовжити навчання у Федеративній Республіці Німеччина, може взяти участь у цьому іспиті. Але і ті, хто ще не має конкретних планів щодо навчання, та хочуть просто перевірити свої знання німецької мови у диференційованій формі, можуть скласти TestDaF. Лише якщо Ви зовсім недавно почали вивчати мову, Вам варто почекати зі складанням іспиту та покращити свої знання німецької мови.

Які переваги дає TestDaF?

 • Ви можете скласти TestDaF у своїй країні. Тобто Вам не потрібно спочатку їхати до Німеччини, щоб скласти там іспит.
 • TestDaF є мовним іспитом, зміст та завдання якого повязані з навчанням. TestDaF перевіряє Ваші знання німецької мови, які є необхідними для навчання в Німеччині.
 • TestDaF перевіряє чотири вміння: розуміння прочитаного та почутого, письмове та усне висловлювання. Тому на сертифікаті стоять чотири оцінки. Таким чином, Ви отримуєте точне уявлення про свої сильні та слабкі сторони у володінні мовою.
 • Ви можете цілеспрямовано готуватися до TestDaF, оскільки іспит є стандартизованим. Якщо Ви хочете дізнатися, як виглядає іспит TestDaF, подивіться, будь ласка, на веб-сторінці інституту TestDaF зразки завдань для іспитів. Такі зразки Ви можете також купити в тестовому центрі у Вашій країні і самостійно перевірити свої шанси.
 • TestDaF має мережу ліцензованих тестових центрів по всьому світу, в цих центрах Ви можете отримати інформацію про іспит та отримати пораду в співробітників центрів. Деяку інформацію Ви можете отримати також в лекторів DAAD, в Гете-Інститутах, мовних центрах Інститутів германської філології або на кафедрах.
 • Завдяки TestDaF Ви економите час та гроші, оскільки Ви складаєте іспит в своїй країні і там же отримуєте сертифікат TestDaF. Таким чином, Ви вже перед поїздкою до Німеччини можете зібрати всі документи, необхідні для вступу до ВНЗ.
 • TestDaF офіційно визнається вступним іспитом до ВНЗ з німецької мови для іноземних пошукачів.
 • Якщо всі інші документи для вступу приймаються ВНЗ Федеративної Республіки Німеччина, Ви можете з Результатом TDN 4 по всіх частинах іспиту починати навчання за фахом в Німеччині.
 • Ви можете складати TestDaF скільки завгодно разів. Диференційований сертифікат дасть Вам точну інформацію про Ваш рівень володіння мовою та про те, які вміння Вам необхідно покращити.

Де можна скласти іспит TestDaF?

Ви можете скласти іспит TestDaF в ліцензованому тестовому центрі у Вашій країні.

Коли проходять іспити TestDaF?

На сьогодні іспити проводяться п’ять разів на рік: у лютому, квітні, червні, серпні та листопаді. Щодо точних дат іспитів Ви можете дізнатися у найближчому до Вас тестовому центрі.

Як записатися на іспит TestDaF?

Записуватися необхідно у письмовій формі. Формуляр для запису Ви можете отримати в тестовому центрі.

Скільки коштує участь у іспиті TestDaF?

Участь у TestDaF є платною. Точну вартість Ви дізнаєтесь у Вашому тестовому центрі.

Як дізнатися про результат іспиту?

Тестовий центр надішле Вам сертифікат з проставленими результатами.

Як виглядає іспит TestDaF?

Всі теми та завдання іспиту пов’язані зі сферою вищої освіти, оскільки іспит проводиться для тих, хто планує вступати до німецьких ВНЗ на будь-яку спеціальність. Іспит TestDaF складається з чотирьох розділів:

 • Розуміння прочитаного
  У цьому розділі іспиту Ви маєте показати своє вміння розуміти прочитані тексти, тематично та лексично пов’язані зі сферою вищої освіти. Ви маєте опрацювати завдання, де необхідне розуміння як загального змісту, так і окремих деталей, а також інформації, яка не була висловлена безпосередньо у тексті. Пропонується три тести для читання. Ці тести мають різні рівні складності, належать до різних стилів та мають різні типи завдань. Розділ “Розуміння прочитаного” триває 60 хвилин.
 • Розуміння почутого
  У цьому розділі іспиту Ви маєте показати своє вміння розуміти почуті тексти, тематично та лексично пов’язані зі сферою вищої освіти. Ви маєте опрацювати завдання, де необхідне розуміння як загального змісту, так і окремих деталей, а також інформації, яка не була висловлена безпосередньо у тексті. Пропонується три тести для читання. Ці тести мають різні рівні складності, належать до різних стилів та мають разні типи завдань. Розділ “Розуміння почутого” триває 40 хвилин.
 • Письмове висловлювання
  У цьому розділі іспиту Ви маєте показати своє вміння написати зв’язний та добре структурований текст на задану тему. В першій частині тексту Ви маєте описати графічне зображення, наприклад, таблицю. У другій частині тексту Ви маєте висловитись на дискусійну тему. Розділ “Письмове висловлювання” триває 60 хвилин.
 • Усне висловлювання
  У цьому розділі іспиту Ви маєте показати своє вміння усно спілкуватися у різних ситуаціях у ВНЗ. Цей розділ складається з чотирьох частин та загалом десяти завдань різного рівня складності.

  В першій частині Ви маєте отримати інформацію у телефонній розмові. У другій частині Ви маєте запитати або надати інформацію, висловити термінове прохання та когось в чомусь переконати. У третій частині Ви маєте описати графічне зображення, а в четвертій частині – висловити свою думку на певну тему.

  Розділ “Усне висловлювання” відбувається за допомогою магнітофону, це означає, що Ви не спілкуєтесь з екзаменатором, як Ви, мабуть, вже звикли. Іспит відбувається, як правило, у фонетичному кабінеті. Ви прослуховуєте завдання на касеті та одночасно можете прочитати їх у екзаменаційних матеріалах. Свої відповіді Ви записуєте на іншу касету. За допомогою цього досягається максимальна обєктивність і усного розділу іспиту. Перед складанням іспиту Вам варто спробувати висловлювати свої думки на касету. Розділ “Усне висловлювання” триває 30 хвилин.

Спонсор допису: профессиональный фотограф на свадьбу. Свадебный фотограф. Свадьба фото.

Дізнайтеся більше з DAAD

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі