Перейти до вмісту

23 вересня 2012

4

Спорт: чому немає фінансування?

Так виходить в останній час, що займатись спортом – досить дорого. Звичайно, йдеться не про спорт для себе, а про спорт з претензією на майбутні виступи на змаганнях.  Ти витрачаєш свій час, нерви, зусилля, гроші, та ще й плати потім за змагання. Можливо, організатори погано шукають спонсорів, а можливо, просто хочуть заробити.

Колись займався шахами – виступав на міських змаганнях (в ДЮСШ). На міських змаганнях все було безкоштовно, але і призів ніяких не отримував, крім грамот. Ніби була можливість поїхати за кордон – в Польщу, але в останній момент все зірвалось, не було фінансування… Навіть оформив проїзний документ, який так і не використав.

Далі – тільки виступи на міських/обласних змаганнях. Далеко на цьому не заїдеш. А поїхати в якесь інше місто на змагання,  на кілька днів за власні кошти – досить дорого. Так, якщо в тебе феноменальні результати, можна буде знайти спонсора, але це теж дуже складно. Власне, на обласних змаганнях все дійшло до того, що кожен учасник платив внесок, а потім це все розподілялось між призерами. Що цікаво, ніяких додаткових призів не було. Можливо, погано шукали спонсорів, але я думаю, що держава повинна також частково фінансувати. Навіть дійшло до того, що чемпіон області мав їхати на всеукраїнські змагання частково за свої гроші. Коротше кажучи, досить безперспективний спорт…

Далі про інший спорт – пауерліфтинг. Тренажерний зал зараз коштує досить дорого. Від 100 грн і навіть до 500 грн на місяць (якщо хочеш нормальні умови). Можна шукати так звані “підвальні качалки”  або є безкоштовні зали (типу в Києві в гідропарку або в університетах). Ну нехай в середньому візьмемо 200 грн в місяць.  А ще хочеться, для кращих результатів, нормально харчуватись. Наприклад, на їжу треба буде витрачати в два рази більше, ніж раніше, якщо Ви тренуєтесь. Дехто взагалі “вбухує” купу грошей в спортивну фармакологію, який з цього сенс – важко зрозуміти, адже “чемпіонами” стають одиниці, та й навіть на українських змаганнях призові або відсутні взагалі, або мізерні…

Ну ось, плануються змагання у нас в місті, і там внесок 100 грн. Ну, потрібно на зарплату суддям, оренду залу (хоча може і проводиться це все безкоштовно – адже це реклама залу), і все? Ніякого допінг-контролю і близько не буде. Хоча, можливо ці гроші підуть далі, і в кінцевому результаті потраплять на Чемпіонат України. І що цікаво, ніби і спонсори є, але часто приз – це лише банка протеїну в кращому випадку, не більше того :)

Тобто, що виходить? Витрачай час, тренуйся, вкладай гроші, а потім ше й плати за змагання? Мабуть, заробляти спортом взагалі неможливо.

Яскравий приклад бачу на свої очі: колишній спортсмен, призер міжнародних змагань, став просто ніким. Купує в магазині пляшку пива і все =) Ось і весь спорт. Вже, здається, він не виступає. Не бачу в очах його якоїсь радості і не бачу його успішним.

Так, в кращому випадку виділяють кошти, і спортсмени можуть поїхати на змагання, але не більше того. Ніяких призових часто і близько не передбачається. Просто покриваються витрати.

 

Дізнайтеся більше з Спорт
  1. Akceptor
    23 Вер 2012

    Держава не фінансує освіту, держава не фінансує науку, держава не фінансує промисловість. Держава фінансує тільки олігархів.
    Спорт для неї навіть не на 20 місці, чесно.

    Відповіcти
  2. Antirus
    23 Вер 2012

    Коли я ще займався волейболом нам платили.

    Відповіcти
  3. molinski
    23 Вер 2012

    Футбол гарно оплачується

    Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі