Перейти до вмісту

26 вересня 2014

Сілезький університет в Катовіцах – мій відгук

Сілезький університет

Сілезький університет в Катовіцах (Польща) – одна із найкращих можливостей навчатись безкоштовно у Польщі українському студенту без польського походження. Щороку там виділяється більше 200 місць на бакалаврат (3 роки), магістратуру (2 роки), а також на 5-річну магістерську програму.

Я ж, на жаль чи на щастя, маю польське походження і карту поляка. Але вступав я через консульство (не за картою поляка) за програмою для осіб польського походження зі стабільною стипендією, яка не залежить від доходів батьків, а також з можливістю безкоштовно брати варунек.

Сьогодні хотілося б поговорити про приймальну комісію в Сілезькому університеті, адже оскільки там багато студентів з СНД, то рекрутаційна служба створена спеціально для таких студентів. Минулого року там був 1 представник з України, в цьому році їх взагалі – двоє.

Як би не було прикро мені про це говорити, але українка, яка була у цій службі. працювала найгірше. У момент, коли я був у скрутній ситуації, мені, м’яко кажучи, не дуже культурно відповідали. І в кінцевому випадку мені було легше сконтактувати з полькою, яка і допомогла мені вирішити всі проблеми.

Але в загальному був розчарований цією службою.
Гуртожиток ніби гарантували мені, але після приїзду я дізнався, що ніхто про мене не домовлявся, керівника слуби рекрутації керівник гуртожитків взагалі не знала :( Я кажу – з Вами мала домовитись така-то, а вона – повний ігнор. Зараз ніби в панель управління додали можливість вибору гуртожитку, але досі це проблемно…
На ознайомчий тиждень я не приїхав, хоча тут була і проблема з боку організації, яка мала давати мені стипендію.
Зі страхуванням – взагалі не пояснили, що і як. Був ризик “попасти” на великі гроші при тому, що страховка для мене безкоштовна, як для власника карти поляка. Інструкцію, що робити і як скинули досить пізно. І взагалі, страховка – досить важлива річ, не зволікайте її зробити одразу після приїзду (пізніше розповім про це більш детально).

Нагадаю, я вже закінчив 1-й рік навчання, і залишився мені ще один. Скоро їду знову :-)

Дізнайтеся більше з Міжнародні програми, Польща

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі