Перейти до вмісту

6 червня 2012

6

Робота за кордоном: на літо і не тільки, для студентів і випускників

Якщо чесно, пропозицій роботи на літо вже мабуть, немає, адже готуватись до цього потрібно було завчасно. Я переглядав можливості подати заявку, але, як виявилось, робота в основному тільки для студентів. Як випускник – я не знайшов ніяких варіантів для себе абсолютно.

Для студентів – варіантів достатньо:

Поїздка в СШАWork and Travel –  Ви сплачуєте гроші за квиток – в США і назад. Ви маєте можливість відбити всі ці гроші, працюючи в США. Робота може бути різною, наприклад касир, продавець, офіціант і т.д.  У вільний час – робіть собі все що завгодно – екскурсії, розваги, відпочинок, клуби.  Потрібні базові знання розмовної англійської, якщо навіть таких знань немає, або у вас дуже низький їх рівень, то думаю, можна досить швидко адаптуватись вже на місці. Тобто, можна як і попрацювати, так і нормально відпочити. Дуже часто всі залишаються задоволеними, і, по можливості їдуть наступним літом знову.

Робота в Європі – Данія, Німеччина і т.д. Наприклад  - робота на фермі, збирання полуниці, чорниці, огірків і т.д. Це складніше, ніж, наприклад, працювати касиром – але зарплата, відповідно, вище.  Я дивився – було багато варіантів, вимог практично ніяких немає, неважливо знаєте Ви мову чи ні. Наприклад, якщо продавцем працювати – то там була вимога – базовий рівень мови, якщо ж робітником – то там нічого не вимагається. Єдина вимога – щоб Ви були студентом/студенткою. Мабуть, бояться незаконної міграції. Наприклад, якби я поїхав, міг би нелегально залишитись :)

Далі розгляну потенційні варіанти поїхати для себе (я випускник – і поки не маю роботи в Україні):

В кожній країні – різні програми. В США поїхати надовго і легально досить складно. Треба високий рівень мови, зв’язки, або якихось родичів. Думаю, в Європу легше поїхати, та й ближче.

Варіант перший - наукова діяльність, вступ в магістратуру, аспірантуру  т.д. Просто студентом йти, мабуть, вже пізно. Хоча в Європі є студенти і по-старше. Основна вимога – мовний сертифікат і успіхи в навчанні в Україні. Тут бажано йти по якійсь програмі (якщо є конкурс – виграти в конкурсі).

Варіант другий – соціальні програми – робота в дитячих будинках, клініках, або наприклад програма AU-Pair – робота нянькою :) Тут фінансування на мінімумі, тобто фінансують лише проживання і харчування (так звані кишенькові гроші). Але для них кишенькові – це для нас досить непогані :) Тут також необхідні базові знання розмовної мови країни, куди збираєтесь їхати. Тобто такі програми – це шанс познайомитись з країною, краще вивчити мову, щоб далі розраховувати на кращі варанти.

Варіант третій – підписати контракт на роботу – і поїхати. Я взагалі вважаю його нереальним, хоча багато народу їде саме так. Неважливо яким шляхом – якщо у Вас є підписаний контракт – у Вас вже нема ніяких перешкод:)

Ще є різні варіанти – наприклад відкрити бізнес за кордоном, купити і здавати нерухомість і т.д. Так звана бізнес-міграція – я про таке навіть і не думаю.

Як бачимо, багато програм вимагають знання мови. А вивчити її на місці (в Україні) до бажаного рівня досить складно. Тому я вирішив написати, щоб мені порахували вартість таких курсів за кордоном.

Мені відповіли – що вивчати мову з нуля за кордоном – досить дороге задоволення, я теж так думаю. Як варіант – вивчати до певного рівня в Україні, а потім продовжити вивчати в цільовій країні (мовному середовищі).  Тобто, якщо я захочу вивчати з нуля – то це буде дуже і дуже дорого.

Просто виходить замкнуте коло – наприклад вивчити німецьку легше всього, поїхавши в Німеччину, але без знання мови важко просто так поїхати. Є програми для вивчення літом (літні курси з фінансуванням) – але вони, знову ж таки, тільки для студентів. Я чомусь, взагалі завтикав – а в мене така можливість була… Але час вже втрачено нічого не поробиш.

Для повної картини розкажу – всього є шість рівнів мови (наприклад німецька, французька або англійська градуюється саме так). Простіше кажучи 3 рівні – низький, середній, високий. Низький – А1 А2, середній – В1 В2, і високий – С1 С2.

Так ось, для більшості програм необхідний рівень В1, а покращити його можна буде вже на місці. Тобто бажано було б вивчити А1 А2 – рівні в Україні, а далі можна вже і витратити гроші на курси в Німеччині. Але потрібно розуміти, що фінансувати Вас ніхто не буде. Самому важко все буде знайти – проживання і курси, тому потрібно буде ще заплатити посереднику. Часто до таких курсів включають екскурсійні програми та відпочинок. Мабуть, це варте того, якщо у Вас  (чи у мене :) ) вийде поїхати, маючи нормальну роботу колись, можна буде це все спокійно “відіграти” та ще й достатньо заробити…

 

 

 1. Юра
  7 Чер 2012

  Тепер на сайт стало набагато цікавіше заходити.. кожного дня по кілька нових дописів…. І справді видалення з контактів пішло на користь :)
  Так тримати!

  Відповіcти
 2. Грицько
  8 Кві 2013

  Дивні такі в автора уявлення про Європу, дуже дивні…. “Якщо підписаний контракт – нема проблем”? Це в якому такому Бангладеші?

  Відповіcти
  • 8 Кві 2013

   мова йдеться про прямий контракт від роботодавця. Якщо він є – то більше нічого не потрібно. Після цього отримати візу – теж має бути доволі легко.

   Відповіcти
 3. Алєкс
  30 Лип 2013

  Дуже прикро, аж до сліз, що наша країна така нікчемна і люди змушені шукати інші країни :(

  Відповіcти
  • 31 Лип 2013

   Знаю таких, хто полетів в США і вже там довго живуть і працюють. Ну працюють продавцем/касиром/офіціантом, але це набагато краще, ніж працювати у нас на ніби більш престижній роботі.

   Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі