Перейти до вмісту

27 січня 2013

2

Пріоритети витрат

пріоритетЦей допис – продовження попередньої статті про заробіток. Дещо хотілося б додати.

А саме, хочу поговорити про пріоритети витрат. Це досить важливо, адже без цього неможливо економити, а отже, неможливо розбагатіти.

Маючи великі гроші, які Ви отримали зненацька, можна так само швидко витратити… 

Отже, перше, що для себе повинні вирішити саме Ви, які речі для Вас найважливіші, а які Вам мало цікаві. Частина споживачів має таку негативну рису – “апетит приходить під час їжі”. Тобто, побачивши десь цікаву річ, купують не роздумуючи, а через кілька днів постає запитання: “Чи потрібно було мені це взагалі?”.  Жалкувати про такі покупки, звичайно, не варто, але якось контролювати себе – також потрібно.

певну частину прибутку все ж таки Ви будете на щось витрачати. Сподіваюсь, Ви пам’ятаєте, що певна частина Вашого прибутку має йти в “3 копилки” (депозит/інвестиції/благодійність), а інша – на витрати.

Так ось, є якісь мінімальні витрати, які виключити не можна. І економити на цьому абсолютно не можна. Наприклад, оплата за комунальні послуги та харчування.

Наступна важлива річ – одяг/взуття. Тут потрібно вибирати, іноді це величезна проблема. Фанатично витрачати гроші теж не варто, але мати пристойний вигляд – це теж мінімальна вимога.

Витрачати на розваги – також потрібно. Зняти якусь психологічну напругу, отримати задоволення. Хтось витрачає на алкоголь, нічого поганого в цьому не бачу. Можна витрачати – на спортзал, басейн, боулінг і т.д. Подорожі – це теж розваги.

Наступний пріоритет – дрібна та побутова техніка. Наприклад, мобільний телефон або комп”ютер, телевізор. Насправді, комп’ютер – вже невід’ємна річ у багатьох, тому необхідно, щоб було комфортно працювати. Виберіть, який буде зручним саме для Вас, але не варто купувати найдорожчий варіант, ліпше відкласти ці гроші. Так само і у випадку мобільного телефону. Раджу купувати до 100$ а то і дешевше, за 20-30$. Купуючи за 200$ або вище – потім Ви будете шкодувати, адже продати вийде лише в кілька разів дешевше. Та і люди, які купують найдорожчі речі, часто купують їх за останні гроші. Потім продають, втративши більш, ніж півціни, і купують ще кращий телефон (теж за останні гроші). Мабуть, це не зовсім правильно, адже ці гроші просто йдуть “в трубу”.

Далі – меблі. Наприклад, зручний стілець – може підвищити ефективність Вашої роботи, зручний матрац – якість сну і т.д. Це також досить важливо.

Наступне і останнє – автомобіль або власний будинок/квартира. І те, і інше може приносити прибуток, але для більшості – це просто додаткові витрати. Потрібно оцінити – наскільки Вам потрібен автомобіль. Не варто брати кредит, якщо Ви купуєте автомобіль для себе (в цілях комфорту), а не в комерційних цілях. Про житло скажу одне – я поки живу з батьками, у мене такого питання не постає. Як тільки постане, то можливо, його пріоритет підвищиться. Отже, я максимально забуду про інші речі, тим більше про автомобіль, а найперша ціль буде – власне житло.

Я навмисне викинув з цього списку багато інших речей. Адже зараз існує безліч можливостей, куди витратити свої гроші. Перерахував лише базові, думаю саму ідею Ви зрозуміли.

Дізнайтеся більше з Бізнес
 1. walter
  27 Тра 2013

  Телефон до $100? Краще взяти сучасний смартфон наприклад нексус 4 або 5 вже краще в жовтні по амер. ціні з доставкою $400 вийде
  Дорого конечно але це заміняє фотік, відеокамеру, можна в неті нормально посидіти, читати , навчатись – наприклад мову. там куча софту. Цей смарт береться мінімум на 2-3 роки, носиться в чехлі і потім ще продається за $200 баксів, і береться новий флагман.

  Відповіcти
  • 28 Тра 2013

   Нічого потім не продається. Це в кращому випадку 200$, а в гіршому хоча б за 100 продай)

   Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі