Перейти до вмісту

18 січня 2013

Персональні (приватні) дані та інтернет

персональні дані Коли з вуст міністра доходів і зборів пролунала інформація про те, що витрати громадян будуть співставлятись зі світлинами в соціальних мережах, то багато хто вирішив приховати свої дані. Звичайно, навряд чи до такого дійде, але навіть зараз у випадку потреби Ваші персональні дані легко передадуть кому потрібно.

В чому суть соціальних мереж і чому вони потребують Ваш мобільний телефон. Все просто – по мобільному телефону легко знайти Ваше місце знаходження. Тому, якщо Ви вказали Ваш справжній номер, то при нагоді Вас дуже і дуже легко знайдуть. Звичайно, в більшості випадків вистачить просто Вашого імені і прізвища, але якщо Ви не живете по прописці, або вказали просто псевдонім чи нікнейм, то залишається один спосіб – мобільний телефон.

Тому якщо Ви хочете зашифруватись повністю (мало там що станеться, я не думаю що до такого дійде –  що податкова буде перевіряти Ваші фотки=) ) – то вкажіть просто якийсь старий номер (активний), а потім викиньте ту сім-карту взагалі. Ось і все. Фоток теж бажано багато не заливати, а замість справжнього імені – вказати лише псевдонім або нікнейм.

Це що стосувалось соціальних мереж. Якщо ж говорити про домени, зокрема ORG.UA, то для їх актуалізації чи перенесення часто можуть запитувати КОЛЬОРОВУ копію (скан) паспорта або ідентифікаційний код. Ну це вже взагалі, але такі вимоги є. А відмовлятись від домена не зовсім то і хочеться. А що буде далі з тією копією паспорта, тут 100% сказати не можна. Звичайно, без Вашої фізичної присутності або підпису ніхто ніякий кредит не візьме, але ділитись так просто своїми даними не зовсім хочеться. Так само, якщо будуть якісь суттєві проблеми з сайтом, то на Вас зможуть реально впливати, адже вказані дані в інформації домену. В принципі, їх можна легко закрити, але в UANIC вони всеодно зберігаються, тому на крайній випадок всеодно Ваші дані зіллють. Ну в мене ніби нічого незаконного на сайтах немає, тому поки і не дуже хвилююсь=)

Якщо ж Ви не хочете вказувати персональні дані, то одразу виберіть собі реєстратора, а вже від нього не переносьте до інших. В таких випадках реєстратор вкаже свою інфу, і у випадку чогось домен може відійти до них… Або вони можуть його продати комусь за значну суму і складно буде довести, що Ви власник.

Я вже не кажу про те, що за Вашим ім”ям та прізвищем зможуть знайти Вашу адресу (навіть будь-хто, хто захоче). Такі сайти є навіть у вільному доступі, а більш свіжу базу Вам зіллють за гроші (наприклад на Петрівці). Так само жодної безпеки не має база ДАІ. Мабуть, всі чули – “у мене є знайомий, він може пробити, чи є штрафи або ДТП на машині” :). Впевнений, що так само за гроші десь можна її дістати, ту базу даних.

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі