Перейти до вмісту

26 січня 2014

5

Не все так погано. Перша сесія в Польщі

Привіт всім. Ні, життя не закінчилось. Те, що я не дописую в блог означає попросту, що немає часу.

На носі сесія, яка починається вже завтра. Але я нарешті маю окреслений план дій – знаю з чого почати і що маю зробити. Так як на початку я це все не дуже розумів.

Більшість роботи, яку потрібно зробити – це домашня робота за комп’ютером. На жаль, мовна проблема виходить на перший план і дуже складно увійти в потрібне русло. А коли крім польської потрібно ще знати і англійську, це, як кажуть поляки, повна масакра :)

Отже, на понеділок я маю зробити 3 презентації, підготуватись до екзамену, і доробити завдання з 2-х предметів на комп’ютері. Це досить таки непросто.  Іноді не можна відшукати матеріалів, іноді вони іншою мовою. Ну і потрібно перекладати, наприклад, з англійської на польську.  Крім того, домовився на понеділок – поговорити з професором з України, він має мені допомогти налагодити контакт з польським професором. Коротше кажучи, буде дуже важко завтра…

Що стосується того, наскільки складно здавати. Ніби реально стало все здати, це я зрозумів на заліках. Контрольну одну треба було перездавати і я підготувався і перездав. З деяких предметів 3-ки ставлять за просто так, хоча я ще сподівався ходити по 10 раз, щоб здати. Це мене трохи навіть здивувало. А планку вище буду ставити вже на наступних сесіях. Що цікаво, можна було ходити на всі лекції з одного предмету і мати хорошу оцінку за просто так. Я ж не ходив, бо мав купу інших проблем, та і толку з них було мало. Хоча з початку намагався ходити на все.

Питання на екзамен, або ж питання з відповідями на екзамен зазвичай кидають в останні дні, але і то добре. Як я розумію, всі орієнтуються робити шпори і з них списувати чи щось типу такого, бо вивчити майже нереально за той час, який залишився. У мене буде 2 екзамени – ось це найбільші проблеми. Оскільки все інше – це треба просто доробити вдома і презентувати.

Що стосується відповідей усних або ж презентації своїх рефератів, для мене це теж досить складно, оскільки необхідно знати польську на 100%, та ще і вміти про це все розповісти. Тому буду “тупо” читати, це вже мінімум трійка має бути, а далі, сподіваюсь, буде краще.

Тому, плануючи навчання в Польщі, вивчайте мову досить сумлінно, бо потім буде досить складно. Якщо хтось думає за місяць-два вивчити мову – це повна нісенітниця. Що стосується технічних спеціальностей, то щоб орієнтуватись на 100%, потрібні якісь навіть спеціалізовані курси польської чи щось типу такого. Тому слушно, вступаючи на перший курс, перед тим рік вчитись на зерувці (власне я кажу про вступ через консульство).  Бо мені для того, щоб відкрити свій потенціал, не вистачає знання мови. Мало того, що складно спілкуватись з поляками, та ще й важко викласти свої думки. Хіба “зубрити” все на пам’ять. Поляки часами самі так і роблять.

Що ж, які можна зробити висновки. Часами я відчуваю, що можу здавати не гірше поляків. Але всеодно поки важко. Кожного дня має ставати краще і краще. Можливо, так і є. І сам того не розуміючи, починаю говорити польською все краще і краще.

Наступний мій допис буде після здачі або ж не здачі сесії :) Щасти Вам.

Дізнайтеся більше з Навчання
 1. Алла
  28 Січ 2014

  Удачі на екзаменах))) Хочу поцікавитись- скільки часу ти вчив мову перед вступом? Рік чи більше?

  Відповіcти
  • 31 Січ 2014

   рік десь і то nie za bardzo :)
   Тепер складно з тим – екзамену жодного не здав, іду на сесыю поправкову :)

   Відповіcти
 2. Алла
  31 Січ 2014

  Твоя стипендія хоч не залежить від оцінок?)

  Відповіcти
  • 1 Лют 2014

   сподіваюсь, ні.
   Якщо б я вступав просто з Картою Поляка, то у мене була б можливість отримувати соціальну стипендію + при хороших оцінках (більше 4,5) – стипендію ректора.
   А зараз я в ситуації – аби здати. Навіть здаючи все на 5, більшої стипендії не буде. Але треба хоча б здати.

   Якщо ж стипендію перестануть виплачувати, то я одразу повертаюсь додому, тому в цьому проблеми не бачу :)

   Відповіcти
 3. Akceptor
  3 Лют 2014

  “Тримаємо кулаки” :)

  Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі