Перейти до вмісту

22 серпня 2015

Навчання в Польщі: кімната чи гуртожиток?

Все більше і більше українських студентів, навіть без карти поляка, планують або вже навчаються в Польщі. Можливості – більші, якість освіти – ніби теж. Та і взагалі в перші моменти після прибуття в Польщу все здається таким чудовим і перспективним.

Так ось, головною проблемою з самого початку є питання – де жити? Варіантів 2 – це місце в гуртожитку або ж кімната у квартирі.

Спробуємо порівняти ці варіанти.

Отже, гуртожиток. Зазвичай студенти перших курсів отримують місце в кімнаті для 2-х осіб (від 400 злотих/особу). В деяких випадках ви отримаєте кімнату для 1 особи (від 500 злотих). Звичайно, в різних вузах ціни суттєво різгяться, але приблизно так само. Умови – все залежить від сусідів. Але у 80% випадків у гуртожитках будуть вечірки, шум і т.д. Дуже рідко вдається, щоб було насправді спокійно. Під час сесії трохи краще, але всеодно. Але є і свої переваги – можливість знайти багато знайомих, в тому числі з різних країн, а це безцінний досвід на майбутнє. Часто в Польщі багато гуртожитків розміщуються разом і створюють студентське містечко. Коротше кажучи, це весело але і складно сконцентруватись на навчанні. Багато хто постійно ходить на вечірки, а потім не здають сесію. Тому, якщо Ви підозрюєте, що у Вас виникнуть проблеми з навчанням, не рекомендую Вам жити в гуртожитку.

Інший варіант – знімати кімнату. Ціна на кімнату в квартирі в більшості випадків така сама, як і на кімнату в гуртожитку (якщо порівнювати умови). Різниця лише в тому, що комунальні послуги потрібно буде оплачувати самостійно. В цьому випадку теж все кардинально залежить від сусідів. Якщо це, наприклад, кімната в 4-кімнатній квартирі, то я б не сказав, що це буде дуже добре. Хіба що всі знайомі між собою, або ж здатні зговоритись/подружитись. Ідеально взагалі мати 3-4 знайомих і знімати цілу квартиру разом.

Головні проблеми при знятті кімнати:

  • часто від Вас вимагають підписати умову і Ви не зможете випровадитись в будь-який момент, а потрібно буде постійно жити і платити, навіть якщо 10 червня закінчиться навчання, Ви повинні будете заплатити до кінця червня, хоча в гуртожитку можна поїхати в будь-який момент без оплати повного місяця;
  • до університету потрібно доїжджати (складно знайти кімнату близько університету, але можливо), а це додаткові кошти;
  • оплата за комунальні послуги, а в Польщі це недешево (може бути до 100 злотих, хоча зазвичай це близько 80);
  • поганий контакт зі студентами. В мене було так, що більшість людей з моєї групи та і взагалі з року жили в гуртожитку. Можна було багато контактувати, обмінюватись матеріалами і т.д. Якщо жити десь на квартирі – цього не було б.

Головні переваги зняття кімнати в квартирі в порівнянні з гуртожитком:

  • тиша і спокій, ніхто не заважає Вам навчатись (правда, залежить від сусідів, але все ж вірогідність того, що буде спокійно – значно більша, ніж в гуртожитку);
  • можна запросити знайомих в будь-який момент і можна запрошувати на ніч (в гуртожитку потрібно кожного разу вписувати гостя, а на ніч – взагалі платно);
  • якщо домовитесь з сусідами по квартирі, вечірка може тривати хоч до ранку (у випадку гуртожитку – нічна тиша з 23-00 до 6-00, і Ви ризикуєте отримати рапорт або Вас з часом взагалі можуть вигнати). Так, є ще сусіди в будинку, але рідко вони будуть реагувати, тим більше викликати поліцію.

Ідеальний варіант – знімати квартиру для себе, але коштує це порядку 1200 зл з комунальними послугами (мінімум). Тому потрібно заробляти десь 3000+, щоб дозволити собі таку розкіш. Або ж знімати однокімнатну квартиру на 2 людей – непоганий варіант, якщо ви шукаєте мешкання разом :)

Якщо Вас цікавить навчання у Польщі – рекомендую ознайомитись із серією статей, присвячених цьому питанню: порівняння навчання в Україні і в Польщі. Щасти Вам.

Дізнайтеся більше з Міжнародні програми, Польща

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі