Перейти до вмісту

14 січня 2013

Накопичувати чи витрачати?

гроші

Коли я писав, куди інвестувати гроші,  я забув сказати, що для певних інвестицій потрібен базовий капітал. Тобто, завжди треба з чогось починати. Коли у Вас в кишені немає ні копійки, то навряд чи Ви зможете одразу заробляти багато. Хтось витрачає практично всі гроші, які заробляє. На що витрачати гроші я теж писав раніше.

Можливо, такий низький рівень зарплати в Україні, що іноді на харчування і проживання витрачаються практично всі гроші. Це суворі реалії більшості українців. Та ще й багато хто бере кредит у розмірі 5-10 тисяч гривень аби можна було дожити до наступної зарплати. Прикра ситуація, погодьтесь.

Хто працює з якимось бізнесом, в який необхідно вкладати, також дуже сильно ризикує. Але мета одна – потім заробити ще більше. Комусь це вдається, комусь ні.

Але я притримуюсь думки, що певну суму всеодно необхідно відкласти на депозит. Так, українські банки – це доволі ризиковано, іноді краще інвестувати свої гроші у щось інше. Але коли сума досить невелика, і вона Вам на даний момент не зовсім потрібна, то варто все-таки покласти її на депозит. Куди саме класти – Вам вирішувати, більші відсотки – більший ризик, але не завжди. Тут вже, як кому пощастить.

Якщо у Вас доволі велика сума (вистачає на купівлю квартири), то можна інвестувати в нерухомість, яку потім здавати в оренду. Це вже набагато безпечніше, ніж тримати депозит. Прибуток буде завжди, та й якась собівартість квартири зажди залишиться і її в будь-який момент можна буде продати. Але потрібно розуміти, необхідна вже досить пристойна сума грошей, щоб так інвестувати, та й дохідність буде нижчою, ніж депозиту.  Якщо купити квартиру і здавати в оренду, то прогнозована дохідність складає 5-10% річних (з власних розрахунків). Але це при умові, що Ви завжди знайдете клієнта. Якщо ж класти депозит, то це буде не менше 15%. Але варіант з нерухомістю – більш надійний.

Отже, завжди хочеться мати якесь джерело пасивного прибутку, адже працювати від зарплати до зарплати – це не дуже приємно. Та й у разі втрати роботи можна взагалі “впасти на дно”. Визначте для себе певну суму, яку Ви готові відкладати щомісяця. Хай це буде 10% або 20% від Вашого прибутку. Відкладіть, і забудьте про них.  На противагу цьому, хтось притримується думки, що накопичувати абсолютно не потрібно, а треба витрачати всі гроші і жити по повній зараз. А далі – що буде, те й буде. Якщо чесно, я і не знаю, що краще. Вирішуйте самі!

Дізнайтеся більше з Бізнес, Різне

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі