Перейти до вмісту

14 вересня 2014

Найкращий спосіб перевести гроші з України в Польщу

Нещодавно я проаналізував тарифи різних банків щодо їх карткових рахунків з можливістю зняття готівки в Польщі. Отож, найперше, що кинулось у вічі – шалений курс злотого при конвертації (на сьогоднішній день це приблизно 4,5).

Головна причина цього, це те, що злотий – це зовсім непопулярна валюта в Україні. Тож і залишається єдина можливість відкривати рахунок в гривнях – і знімати з картки за кордоном.

Але є альтернатива. Тепер треба знайти іноземну валюту, яка найбільш популярна в Україні. Курс такої валюти і буде найбільш виважений. Звичайно, це долар. Спробуємо порахувати, що буде, якщо купити долар в Україні і обміняти у Польщі на злотий.  Сьогоднішній курс долара – це 12,90. При обміні в банку потрібно ще платити 0,5% комісію, тож фактичний курс виходить 12,9645.

Отже, за 100 доларів ми заплатимо 1296 гривень 45 копійок.

Сьогоднішній курс долара по відношенню до злотого – це 3,22 (дивлюсь на kantor.pl). В Польщі існує безліч обмінників (kantor), де ми і зможемо обміняти свої долари по хорошому курсу.

Отже, ми отримаємо 322 злотих. 

Тепер порахуємо, скільки злотих ми могли б отримати з 1296,45 грн, розраховуючись через торгівельну мережу (при знятті з банкомату це ще 1,5-2%).

Комерційний курс приватбанку на сьогодні 4,5 (дивлюсь на сайті kurs.com.ua). 1296,45/4,5=288 злотих, що на 42 злотих менше, ніж за попередньою схемою. А курс при першій схемі – 1296,45/322=4,026.

Тобто, однозначно при можливості – купувати долар в Україні, а вже в Польщі можна здати його по хорошому курсу і отримати максимально вигідний курс у злотих стосовно гривні. У випадку євро курс дещо нижчий, але всеодно хороший.

Що стосується перерахування/переказів грошей до Польщі, то тут дійсно радив би мати просто картку українського банку, оскільки грошові перекази – це ще дорожче. Особливо це стосується батьків, які відправляють дітей у Польщу на навчання. Зробіть дитині при можливості картку (зручніше всього кредитку приватбанку), або ж передайте у руки свою власну картку і поповнюйте її в Україні без проблем, а дитина буде отримувати кошти у Польщі. В такому разі карткою вигідніше буде розрахуватись в магазині, а не знімати з неї кошти в банкоматі.

Дякую за увагу. Інформація надана на 14.09.2014, тому курси валют відповідно до цієї дати, але всеодно, навіть в майбутньому, різниця у цих способах переведення грошей за кордон буде відчутна. Особливо, якщо у гру входять великі гроші :-)

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі