Перейти до вмісту

12 жовтня 2011

2

Міжнародні навчальні (наукові) програми – що обрати?

Освіта або стажування за кордоном – це чудовий спосіб подорожувати, крім того отримувати безцінний досвід, а ще й в додаток непогана стипендія. Наприклад 750 євро. Що скажете? Якщо Ви студент початкових курсів – варто над цим задуматись всерйоз, адже якшо є можливість поїхати, чому б нею не скористатись?
Раніше вже писав про доволі цікаві програми:
DAAD - німецька програма. Стипендія для студентів/магістрів – 750€. Аспірантів 1000€. Треба здавати мовний тест – німецьку мову , або для англомовної програми – тест з англійської.
CampusFrance - французька програма. Стипендія для студентів/магістрів – 600-700€. Аспірантів 767€. Аналогічно потрібно здавати тест з французької або англійської (для англомовних програм).
Також є програма Навчальні візити до Польщі – Study Tours to Poland- де від вас мова не вимагається, а основні вимоги там – успіхи в науковому і громадському житті!
І взагалі, є дуже багато таких програм – також і в інших європейських країнах.
Типові стипендії:
- групові поїздки або програми обміну. Зазвичай тривають вони 10-15 днів. Ціль – ознайомлення з студентським і культурним життям. Зазвичай мовний сертифікат не вимагається.
- стипендії для студентів – в більшості випадків вимагається мовний сертифікат. Це або англійська мова, або мова країни, куди Ви вступаєте! Рівень мови вимагається університетом, в який Ви збираєтесь вступати. Але зазвичай, це рівень не нижче середнього! Сертифікати з англійської TOEFL, IELTS – мають підходити для всіх програм. Якшо у вас високий рівень знання англійської, підтверджені сертифікатом – мушу сказати, шанси у Вас будуть дуже високі!
- стипендії для випускників – це програми для магістрів, зазвичай 1-2 роки. Ви закінчили у нас магістратуру? Можна поїхати в Європу – через 1-2 роки захистити ту саму магістерську (удосконалити її наприклад) – і отримати диплом європейського зразка, але розумієте, що робота має бути якісною (на високому рівні)! Мовний сертифікат обов’язковий, та й, власне, як там що робити без знання мови!
- стипендії для аспірантів, кандидатів технічних наук, докторів наук – від 3 місяців до року, часто буває не потрібен навіть мовний сертифікат. Для аспірантів – це шанс написати нормально свою дисертацію, навіть шанс залишитись за кордоном. Якшо ви к.т.н. або д.т.н. – Вас також можуть залишити. Стипендії для аспірантів більші, ніж для студентів, а для кандидатів – то взагалі!
- стипендії для програм обміну – навчальні короткострокові поїздки (групові). Знання мови не вимагається!
Все ж для українських студентів популярною залишається міжнародна програма Work and Travel
Вимоги там такі, взяти участь має право той, хто:
- є студентом денного відділення українського ВНЗ;
- віком від 18 до 23 років;
- володіє знаннями англійської мови на розмовному рівні.
Для такої програми нічого не потрібно. Але за все прийдеться платити!
Щорічно учасниками програми Work and Travel USA стають тисячі студентів з України та всього світу. Основна перевага програми – це можливість покрити свої витрати та додатково заробити – учасники отримують від 7 до 10 доларів за кожну годину роботи та мають можливість частково чи повністю покрити свої витрати та подорожувати по Америці під час останнього місяця участі у програмі.
Тобто, можна нормально заробити, але в більшості випадків – як пощастить. Кому подобається, кому ні! Все ж, більшість залишаються задоволеними всеодно (шанси заробляти більші, ніж в Україні). Взагалі багато про Work and Travel не розкажу, більше скажуть ті, хто приймав участь!
Висновок такий: наукові програми набагато кращі, але там і вимоги відповідні. Навіть не потрібно вкладати свої кошти! Все забезпечується! Програми, зв’язані з роботою за кордоном (не науковою) – не вимагають майже нічого, зате заплатити прийдеться за все. Звичайно, шанси “відбити” і заробити будуть – але це вже інша історія.


Стипендії для навчання, стажування за кордоном:

  • Німецька служба академічних обмінів – www.daad.org.ua, www.daad.de
  • Австрійська служба академічних обмінів – www.oead.ac.at
  • Міжнародний Вишеградський фонд (Польща Словаччина, Чехія Угорщина) – www.visegradfund.org
  • Національна стипендіальна програма Словацької республіки – http://www.scholarships.sk/0653.nsp?lang=ru
  • Американська Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів – www.irex.ua
  • Програма академічних обмінів ім. Фулбрайта (США) – www.fulbright.org.ua
  • Британська рада – http://www.britishcouncil.org/ukraine
  • Рада Канади з досліджень у галузі природничих та інженерних наук – http://www.nserc-crsng.gc.ca

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі