Перейти до вмісту

28 січня 2013

6

Майже 4 роки в залі

Через місяць буде рівно 4 роки з того моменту, коли я вперше прийшов в зал. З того часу у мене життя сильно не змінилось, але десь став трохи впевненішим.  Це досить важливо для мене. А ще став дотримуватись здорового способу життя)

Отже, спробую розповісти, з чого все починалось. Вперше до залу прийшов на 3 курсі університету. Проблема була в тому, що я не міг здати фізкультуру на відмінно, а до підвищеної стипендії цього не вистачало. Відповідно, якщо ти ходиш в зал – то оцінка з фізкультури зараховується автоматично. Але в той же момент я почав виступати за університет з шахів. Я грав в другій команді за першою дошкою, і це було виправдано з точки зору тактики. Отже, наша перша команда тоді виграла універсіаду, а мені зарахувалась фізкультура, відповідно я виступав і наступного року, і знову ж зараховувалось.

Але зал мені всеодно сподобався. Я почав ходити знову і знову, багато моїх друзів дуже швидко кинули цю справу, хоча в них стартові результати були значно кращими за мої.  Як зараз пам’ятаю, мені поставили 50 кг на штангу – і я ледь зробив жим лежачи). З присіданням – точно так само, починав з 40 кг :) Бувало, “бліни” злітали, все падало з рук. Ну всі з цього починають. Психологічно було складно почати, адже всі інші, хто ходив в зал, вже мали хоч якісь результати, а я був повний нуль.

Отже, завдання було просте – просто ходити постійно, не пропускати тренувань. І з кожним разом результати ставали кращими.

Перший рік-два – прогрес просто супер, я змінився колосально. Але в певний момент я дійшов до свого певного максимуму, і наступні зміни вже не були такими фантастичними. Десь місяць-два назад мотивація в мене впала практично до нуля. Вперше за весь час результати не те що не росли, вони почали падати.

Та ось останні кілька днів – я знову спіймав кураж. Мені знову почало все подобатись як ніколи. Я отримую задоволення від тренувань і це головне. Багато хто в скрутні моменти просто кидає цю справу, а для мене зал вже став просто звичкою. Хочу йти знову і знову. І я розумію, що може бути як підйом, так і падіння, тому розчаровуватись ніколи не потрібно.

Дізнайтеся більше з Моє життя, Спорт
 1. volodymyrl
  30 Січ 2013

  Успіхів вам.

  P.S.: реклама на вашому сайті дуже дратує, ладна б адсенс чи яндекс, а то “Новейший метод, не требующий …Уродливый живот уйдет за 8 …

  Відповіcти
  • 31 Січ 2013

   ну треба ж платити за хостинг і за домен.
   Едсенс – взагалі нічого не дає в порівнянні з маркетгід.

   Відповіcти
 2. Pavlofox
  6 Бер 2013

  Олександре, якщо не секрет – напиши свою програму по якій тренуєшся.

  Відповіcти
  • 6 Бер 2013

   у мене немає чіткої програми, колись тренувався

   Програма розрахована на 5 днів (з понеділка по п’ятницю)
   Увага: у всіх вправах необхідно робити розминку для уникнення травм і розігрівання м’язів. Зазвичай це роблять з вагою 50 кг – максимальну кількість разів – 1 підхід. Але можна почати з грифу а потім потрохи додавати – так буде ще ефективніше (багато підходів).
   Потім переходимо до виконання безпосередньо вправ. У всіх вправах ми будемо робити 5 підходів по 5 разів (причому вагу треба вибирати таку, з якою наприклад в останньому підході Ви вже не зможете зробити 6 разів:))
   Отже, ми обрали таку вагу для трьох вправ – присідання, жиму і станової тяги. (до прикладу – 100, 100 і 150 кг).
   Понеділок: важкі присідання – робимо з вагою 100кг.
   Вівторок: важкий жим – робимо з вагою 100 кг.
   Середа: станова тяга – робимо з вагою 150 кг.
   Четвер: легкі присідання – робимо з вагою 80% (в даному разі це 80 кг) від ваги, яку Ви брали у легких присіданнях.
   П’ятниця: легкий жим – робимо з вагою 80% (в даному разі це 80 кг) від ваги, яку Ви брали у важкому жимі.

   Наступного тижня – додаєте наприклад 5 кг – у всіх робочих вагах. На наступний рівень (+5 кг) – переходите тільки, якшо у Вас все вийшло з попередньою вагою. Якшо не виходить – все робимо знову з попередньою вагою.
   Якшо тренуватись по 5 днів на тиждень, то одне тренування, має займати, по суті, не більше 30-40 хв.
   Також можна трансформувати таку програму на 3 дні (присідання і жим робити в один день). На 2 дні – але це вже не буде так ефективно (прибрати легкі присідання і жим, відповідно так само присідання і жим робити в один день, станову тягу – в інший день). Або навіть на 1 день (всі 3 важкі вправи в 1 день) – але це занадто складно в плані мотивації і сили волі…
   Ця програма найбільше підійде початківцям, а також тим, хто не хоче сильно заморочуватись з підрахунками!
   На більш високому рівні – звичайно, що треба більш просунуті програми.

   Відповіcти
 3. Pavlofox
  6 Бер 2013

  О, дякую. Система 5*5 – треба буде спробувати, бо я так, тренувався, від настрою. Просто викладався, щось не хотілось всі ті відсотки рахувати.
  Але треба буде взяти на озброєння.

  Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі