Перейти до вмісту

25 жовтня 2012

2

Куди піти навчатись?

Після завершення школи постає питання? Куди піти навчатись далі, та чи й варто взагалі. Навчатись безкоштовно чи за контрактом? Чи можна буде потім отримати роботу по спеціальності?

Запитань багато, часто приходиться вибирати не те, що хочеш. Адже іноді немає коштів, щоб заплатити за навчання, щоб жити в іншому місті, та й взагалі, чи потрібно за нього платити?

Зрозуміло, технічні спеціальності мають більше бюджетних місць, але економіка або право (гуманітарні спеціальності) більше приваблюють студентів. За технічними спеціальностями ніби більше роботи, але можна і взагалі нічого не знайти, при цьому не дуже важливо, що Ви закінчували.

А може Ви зрозумієте з часом, що спеціальність, яку Ви обрали, Вам зовсім не по душі. Багато випускників працюють зовсім не по спеціальності. Мене це теж ніби стосується…

Отже, що б я порадив Вам, якщо Ви поки навчаєтесь в школі? Вивчати іноземні мови.  Або англійську, або якусь європейську, з перспективою поїхати на навчання за кордон.  На всіх інших предметах акцентувати увагу менше. Наприклад, польську вивчити досить легко, також їхати туди не так і далеко на навчання. Можна вчити німецьку – це ще кращий варіант. Дехто вивчає англійську – з перспективою полетіти в США. Ось так взяти після 11 класу – і поїхати в університет за кордон. Чим не класний варіант?

Якщо ж Ви не розглядаєте закордонний варіант взагалі, то варто – або не вступати в університет взагалі, або вступати – там де легше, і паралельно працювати… Ось і все. Не думайте, що пішовши в “псевдопрестижний” вуз, Ви будете мати якісну освіту. Так, кілька вузів в Україні є непоганих, але за кордоном всеодно на кілька рівнів вище. Думайте самі, але все планувати потрібно завчасно! Удачі!

Дізнайтеся більше з Навчання
 1. Akceptor
  25 Жов 2012

  Не “або англійську, або європейську”, а “англійську конче і плюс яксь європейську за бажанням”. Без англійської зараз нікуди взагалі

  Відповіcти
  • 25 Жов 2012

   ну базовий рівень – так.
   Я, можна сказати, спеціально не вивчав, в школі була англійська – і все. Сильно не заглиблювався.
   Але розумію все і можу спілкуватись на базовому рівні.
   Але цього мало, щоб навчатись за кордоном…

   Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі