Перейти до вмісту

11 січня 2013

Карта поляка в Житомирі – як подати заявку?

Я вже писав раніше про труднощі в оформленні карти поляка в Житомирі, але там було все занадто м’яко сказано. Адже вчора я в черговий раз хотів подзвонити – і записатись. За день перед цим я подзвонив і запитав: “Можливо можна підійти якось, а не дзвонити, адже минулого разу я записався десь в кінці списку, притому що починав дзвонити в 9 :)”. Мені сказали – тільки дзвонити.

Dom Polski (Дім Польський) – це щось з чимось… Я вже відчув всі його переваги, коли не здав попереднього разу. Якщо сказати коротко, ледь додзвонився, в день здачі консул дуже сильно запізнився, в результаті чого чекав ще в день здачі 4-5 годин. Могли вже і так строго не питати, стільки часу чекав.

Так ось, я здавав в грудні місяці, і зрозуміло, коли мені сказали, що я не здав, то записуватись на січень було вже пізно. А там ще й прикол такий – подавати заявку можна тільки в день приїзду консула о_О і тільки по телефону. Тобто, в будь-який момент прийти і записатись не можна.

Отже, дзвоню я вчора. Спеціально встав раніше, і почав надзвонювати. Але, якщо 2 місяці назад мені вдалось додзвонитись, то цього разу нічого не вийшло. Спочатку було постійно зайнято, потім навіть брали і кидали трубку, а іноді йшли просто гудки, ніби ніхто не брав трубку :( Коли я додзвонився, то сказали, що вже все зайнято. Мовляв, бажаючих дуже багато, а місць лише 50. Тобто, виходить ніби як лотерея, додзвонишся-не додзвонишся.

Я ж запитав – чому не можна, наприклад, прийняти 200 заявок в порядку загальної черги, і кожен місяць запрошувати по 50 чоловік. Це було б абсолютно логічно. Я вже не кажу, якщо стільки бажаючих, то консул міг би приїжджати значно частіше, ніж раз на місяць (генеральний консул – один, а просто консулів – багато). Тим більше, навіть є будівля Консульства в Житомирі, але чомусь воно не працює :( На що мені відповіли – дзвоніть генеральному консулу, він встановлює такі правила. І вони не винні. А якщо я такий незадоволений, то сказали, щоб подавав заявку у Вінницю, і там здавав.
Але ж в мене є підозра, що там записують “своїх”, минулого разу здавали компаніями. Тобто, ніби своїх людей і записують. Адже я додзвонився десь через півгодини, і вже був 30-м. Так швидко записуватись не могли.

Але ж це ще не все. Навіть люди просто забирали вже готові карти, і сиділи в черзі, по півгодини-годину. Хіба не можна було зробити так – на певну годину домовились і всі одразу зайшли, всім видали – і пішли. Їм це хтось забороняв робити? Хіба не можна було зробити все по-нормальному.

Власне, про цю всю ситуацію (чекав місяць, сидів годину на телефоні, але так і не додзвонився), я вирішив повідомити через контактну форму на сайті Генерального Консульства Польщі у Вінниці (реакції за день так і не отримав). Як так можна знущатись з людей? Якщо не здатні нормально все забезпечити в Житомирі, то не приймайте заявки взагалі.

Що цікаво, в газетах і на телебаченні розповідають, що все можна просто і без проблем отримати. Що всі такі дружні і атмосфера чудова. А насправді виявилось – просто неповага до українців. Що цікаво, всі, хто там здавав, аж “трусились” за тою картою, хоча чітко сказати, що вона дає – ніхто так і не міг.

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі