Перейти до вмісту

13 березня 2013

2

Карта поляка – друга спроба. Що потрібно знати перед здачею?

Ну ось і підійшов час – завтра знову буду здавати на карту поляка. Часу готуватись було більш ніж достатньо (місяць а то і більше), але чомусь не було особливого бажання. Але сподіваюсь, що минулого разу готувався не дарма, сьогодні буду повторювати + дещо нове знайшов в інтернеті – все більше інформації з’являється для підготовки до співбесіди. Раз уже розпочав, то хочеться якось і здати!

Після першого разу я зрозумів, що багато питань зазвичай релігійних, адже вражаюча більшість поляків – католики, це частина їх культури, тому варто з цим змиритись. На питання “Православний чи католик?” я і досі не знаю, що відповісти. І збрехати не хочеться, і розумію, що часто відповідь – православний одразу зводить до мінімуму шанси на позитивну здачу :)
Можна сказати, що в дитинстві був в костьолі (насправді так і було).
Власне, про всі традиції я почитав – тому зможу розповісти, і дати теж запам’ятав. Чесно кажучи, від православних не сильно відрізняється, але відмінності деякі всеодно є. Наприклад, по-іншому називається, це теж потрібно запам’ятати. Також бажано знати дату хрещення Польщі.

Далі – потрібно вивчити дати – державні свята, це теж обов’язково. Після цього – символи, а саме гімн, герб і прапор.

Наступний етап - розповісти про себе. Сьогодні підготую якусь розповідь про себе. Якщо слова не буду знати – то зі словником (але підготувати варто, щоб не розгубитись). Це теж часто запитують, та і кажуть, що лояльні консули тільки таке і питають, нічого складного.

Наступний блок запитань – королі і президенти. Тут я думаю, все зрозуміло. До них можна також додати нобелівських лауреатів. Також – потрібно знати легенди, базові - про Попеля і про Смок Вавельський.

Ну і залишається географія та історія, тут інформації дуже багато, але по пріоритету – вивчайте це в останню чергу, адже якщо не відповісте на елементарні питання вище (в мене таке було), то далі ловити нема чого.

Сподіваюсь, більш-менш розклав все по полицям. Як і де здавати на карту поляка в Житомирі я писав раніше.
Успіхів Вам в майбутніх здачах ;) . Мене співбесіда чекає завтра, буду готуватись. Що мені не подобається, так атмосфера в Польському Домі доволі нервова перед здачею. Особливо коли все затягується. Сподіваюсь, в цей раз все буде швидше…

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі