Перейти до вмісту

2 травня 2013

Карта поляка і патріотизм

Справа в тому, що Україна не завжди була незалежною і входила до складу різних держав протягом свого історичного розвитку.
І ось що з цього вийшло. Чим ближче до заходу, тим більше українців, які мають польське коріння, а якшо брати на схід або південь, то більше росіян.

Причому для поїздки в Росію раніше достатньо було тільки внутрішнього паспорту (зараз вже потрібен ніби закордонний паспорт). Тобто, особливих проблем поїхати туди немає.

Якщо ж говорити про Польщу, то виникають значні проблеми. Туристична віза коштує 35 євро, а окрім цього потрібно її ще обгрунтувати (ніби і не дуже складно, але всеодно). Також потрібно або платити за послуги візового центру 20 євро (якщо говорити про Житомир), або їхати у Вінницю 2 рази і витратити ці самі гроші. Тобто, щоб тільки поїхати на екскурсію, потрібно викинути порядку 500 грн…

Поїхати на навчання або роботу – це ще більші проблеми.

Що ж дає Карта Поляка?
1 – не потрібно платити консульський збір при оформленні візи. Не потрібно вказувати причин для оформлення візи і оформляється вона одразу на рік.
2 – навчання. Для власників Карти Поляка навчання в Польщі безкоштовне і вони мають ті ж самі права при вступі, що і польські громадяни. Але це абсолютно не означає, що Ви будете отримувати стипендію. В такому випадку можна буде розраховувати лише на якусь соціальну стипендію за хороші успіхи у навчанні.
3 – робота. Ніби легше влаштуватись, але це не означає, що легше знайти роботу і далеко не факт, що у Вас буде висока зарплата.
4 – знижки на поїзд, безкоштовне відвідування музеїв – це вже другорядні речі.

Що потрібно для того, щоб отримати Карту Поляка?
1 – довести своє польське походження, причому мінімальна вимога – дідусь або бабуся мають польську національність, або прабабуся+прадідусь.
2 – підготуватись і пройти співбесіду, і це не формальність. Потрібно знати мову, а також звичаї і традиції. Особливо жорстко питають про релігію, так як це для них дуже важливо.
3 – підписати заяву “про приналежність до польського народу“.

Отже, отримуєте Ви лише якісь матеріальні речі, взамін починаєте вчити іншу мову, принижувати свою національну гідність (наприклад, практично примушують або ходити до костьолу або ж дізнаватись про нього, і говорити, що ходиш). З цієї точки зору я не дуже щасливий, що здавав на цю карту. (Хоча з іншого боку у мене родичі – поляки, нема чого і соромитись…)

Але ж в Україні створені такі умови, які примушують це робити. Ми ніби стаємо ближчими до Європейського Союзу, потім знову віддаляємось. А до безвізового режиму ще дуже і дуже далеко. Я не знаю поки, де жити краще, але зрозуміло, що середній рівень життя в Польщі значно вищий за український.

Та й навіть якщо поїхати у подорож Європою, то з Картою Поляка зробити це буде значно легше.

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі