Перейти до вмісту

3 лютого 2015

3

Двояке відчуття

Україна-Польща, Польща-Україна. Досить часто останній час змінюю своє місце перебування і важко зрозуміти, де мені краще :)

В Польщі я знайшов багато друзів. Не сказав би, що сильно до них прив’язаний, але все ж вони для мене щось значать. Так я в Україні останній час дуже рідко, то практично втратив всіх друзів тут. Робив це, можна сказати, свідомо, адже відомо, що з часом все забувається, і якщо не спілкуєшся, то контакти втрачаються взагалі. Єдиним способом комунікації зі старими друзями є соціальні мережі, але хочу сказати, що вже давно ні з ким не переписувався і відновлювати зв’язок мабуть вже і немає сенсу :(

Що мені подобається в Україні? Хоча заробляють тут мало, але і коштує все значно дешевше. Після Польщі ціни практично на все мене приємно дивують. Таке саме відчуття мають, наприклад, європейці, які приїжджають до Польщі. Що стосується всього іншого, то мало що змінюється з часом. Громадський транспорт поганої якості, дороги зруйновані, регулярні ремонти не проводяться і т.д. Бо, наприклад, в Катовіце, де я навчаюсь, все змінюється досить динамічно, і за тих 1,5 роки з того моменту, як я приїхав вперше, все змінилось колосально)

Але чи готовий я переїхати туди назавжди?

Все менше часу в мене залишається на роздуми. Роботу поки я не шукав, але судячи з відгуків моїх друзів, знайти що-небудь із зарплатою 1,5 тис. злотих там можна (більше 8 тис. грн, якщо перевести на наші гроші).

Але потрібно розуміти, що гуртожиток коштує 400 зл, і це ціна лише для студентів, для інших – доплата, здається 150зл. То в сумі виходить зовсім нецікаво, враховуючи, що умови не найкращі (це ціна за місце в кімнаті для 2-х осіб).

Якщо ж знімати житло особисто для себе, то потрібно лічити на 1000 злотих як мінімум. І залишається після цього зовсім мало :( Хіба що знімати квартиру разом з друзями, але ж все життя так жити не будеш. Тому потрібно буде шукати більш високооплачувану роботу, думаю це досить складно.

А взагалі в мене плани такі. Закінчити університет. Потім повернутись в Україну на літо, а вже з наступного навчального року відкрити новий напрямок навчання, і або навчатись, або ж шукати одразу роботу. І перший час жити в гуртожитку.

Але ще потрібно все здати і написати магістерську роботу. Це для мене буде ой як непросто. А ще 10 лютого маю досить складний екзамен, який мало осіб здає в першому терміні. Чи зможу я відшукати таку мотивацію, щоб поборотись і здати з першого разу? Не знаю, але сподіваюсь, що натхнення прийде. Час летить досить швидко і вдома мені не дуже хочеться вчитись…

Яка ж буде моя подальша доля, зрозумієте з наступних моїх записів. Буду сподіватись, що все буде добре. А Вам теж бажаю успіхів і всього найкращого ;)

Дізнайтеся більше з Моє життя
 1. Ivan
  3 Лют 2015

  Так, коли дивишся на ціни “в них” то трохи аж страшно стає. Там 1000 злотих квартира на одного, а тут за 150$ можна однокімнатну квартиру зняти.. Одним словом ідеальний варіант – жити в Україні, а гроші заробляти в $ в ЄС, працюючи віддалено.

  Відповіcти
  • Ярослав
   20 Кві 2015

   Іван, не кожен зможе заробляти віддалено. Для цього треба мати відповідну спеціальність – наприклад, програміста. А от повар чи сантехнік? Так що Польша не поганий варіант для роботи

   Відповіcти
   • 22 Кві 2015

    фрілансер або журналіст зможе заробляти віддалено. Для цього практично нічого не потрібно.

    Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі