Перейти до вмісту

31 липня 2014

5

Депозит в Європі: реально чи ні? Як відкрити рахунок в польському банку?

Багато із вас задумується, в чому і де тримати свої заощадження, особливо в теперішніх умовах. Гривня падає практично щодня, банки перестають видавати депозити.

Та і, наприклад, депозит у гривні – слабка утіха. Високі відсотки навіть не покривають падіння гривні. Доларовий депозит важко забрати і т.д.

Невже не можна спробувати вкласти в європейський банк? Це ж більш надійно.

Почнемо із Польщі, адже я маю там банківський рахунок і картку. В ING банку (ING Bank Śląski) мені не вдалось відкрити рахунок навіть з четвертого разу і після того мені порадили піти в інший банк. Хоча в мене був повний пакет документів – студентський квиток, польська прописка, польський ідентифікаційний код (PESEL), закордонний паспорт, український паспорт, польський номер телефону. Що цікаво, більшість цих документів вони і вимагали… Я приходив щодня, і вони вводили всі дані мої, але нічого не вдавалось.

Ну і чорт з ними. Хоча у них і умови були кращими. Потрібно було щомісяця витрачати як мінімум 200 злотих (близько 800 грн) через торговельну мережу (термінали), тоді рахунок і картка були безкоштовними. Інакше – платити 7 злотих (близько 30 грн) щомісяця. Мені це теж ой як не подобається. Складно знайти такий рахунок, який був би безкоштовним без “підводних” каменів.

Добре, йдемо далі. Пішов я у Millenium Bank. Там було значно краще, але всеодно, без студентського квитка мені не вдалося б відкрити рахунок. Саме на ньому вказана моя домашня українська адреса (як в українському паспорті).  Я не впевнений, але може бути так, що не навчаючись чи не працюючи в Польщі, Ви не зможете відкрити і рахунок в банку.

В цьому ж банку умови такі: для того, щоб рахунок був безкоштовний, потрібно, щоб на нього надходила сума в 1000 злотих щомісяця. Оскільки у мене було 900зл, то я знімав 100зл через банкомат і знову поповнював через відділення. Тобто, щомісяця потрібно проявляти свою активність, тобто знаходитись в Польщі, щоб не втрачати знову ж таки 7зл. Саме стільки платить той, хто за місяць не мав обороту 1000 зл (платежі через інтернет-банкінг не рахуються).

Далі – картка. Теж не без маразмів. Потрібно розплатитись хоча б один раз на місяць через термінал, інакше платити треба буде 3зл. Ну, розплатитись, думаю, можна і в Україні. Добре, що згадав, сьогодні треба буде обов’язково заплатити польською карткою через термінал.

До слова, якщо не проявляти свою активність і мати такий рахунок з карткою, то потрібно щомісяця платити абонплату у розмірі 10зл (більше 40 грн на даний момент).

Про інші польські банки казати не буду. Можливо, десь є рахунки і без чортових додаткових умов, які я ненавиджу. Але ці два, про які я згадував, досить популярні там і є багато відділень.

Тепер про депозити. Максимальна річна ставка, яку я зустрічав, це аж 4% у злотих або 1% у євро. Тобто, вкладаючи 1000 зл, Ви будете отримувати десь 3,3 злотих щомісяця (це ще дуже великий відсоток як для них, це не поточний рахунок, а саме депозит). Але, можливо це того варте? Думаю, можна не відкривати рахунок в банку, а класти тільки депозит.

Отже, найбільшою проблемою може бути саме реєстрація або ж відкриття рахунку в банку. Без студентського квитка або ж польської прописки буде досить складно його відкрити. А ще й картка польська приходить на домашню адресу, її не видають в банку… А відсотки, хоча і мізерні, але навіть в польському банку тримати гроші значно краще, ніж в тій же Україні, де Ваш депозит можуть просто не повернути.

 

 1. figli
  31 Лип 2014

  Відсотки смішні, та й умови якісь дивні. Тм банки створені щоб відлякувати клієнтів?

  Відповіcти
  • 31 Лип 2014

   відлякувати чи ні, не знаю. Але відсоток ніби компенсується стабільністю. І ти впевнений на 100%, що гроші забереш.

   У нас же можуть морозитсь, виникати проблеми і т.д.

   Там би за такі речі їх би рознесли. *CRAZY*

   Відповіcти
 2. viking
  31 Лип 2014

  В ПриватБанку, на мою думку, найвигідніші ставки. Але поповнювати через термінали дійсно не варто – дуже вже вони глючать, краще поповнювати якщо готівкою, то в касі, якщо з картки, то через Приват24.

  Відповіcти

Trackbacks і Pingbacks

 1. Як заробляти на обміні валют в Польщі | Конус – український блог!

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі