Перейти до вмісту

21 січня 2013

1

Чи можна купувати одяг і взуття в інтернеті?

Ну ось, кілька місяців тому я все ж таки зважився купити одяг в інтернеті. Купував куртку і вже ніби підібрав потрібний розмір.

Головна проблема при виборі одягу і взуття – підібрати потрібний розмір. Вже давно немає ніяких стандартів одягу на кштавт S, L, XL, XXL. Навіть в одного продавця або однієї фірми реальні розміри на кожну модель одягу – різні. Тобто, якщо Вам підійшов якийсь одяг розміром XXL, то абсолютно не факт, що купуючи інший товар з таким само розміром – він Вам теж підійде. Особливо це стосується китайських розмірів – там все на порядок менше.
Що стосується взуття, якщо говорити саме про фірмове, то розмір дотримується. Часто вказується три розміри – європейський, англійський та США (EU, UK, US). Якщо є такий надпис, то взуття підійде в 90% випадків, проблеми можуть бути тільки в підйомі стопи або можуть бути якісь інші нюанси. Якщо ж Ви хочете купити китайське взуття, то потрібно дивитись на розмір в сантиметрах (довжина стопи). Адже реальний європейський розмір там може значно відрізнятись.

Отже, я хотів собі купити куртку. Вибрав на китайському аукціоні (не буду вказувати, де саме) куртку по хорошій ціні, вибрав потрібний розмір. Там робилось багато вимірів і по всім параметрам я нарешті підібрав потрібний варіант. Там був розмір XXL. Коли я замовив куртку і через певний час її отримав, то розмір був меншим – XL (елементарно переплутали при відправленні). Відповідно, куртка мені не підійшла. Але частково мені це компенсували, все ж вдалось її продати в Україні, навіть трохи заробити. Якби вислали те, що потрібно, то там я думаю, все б підійшло. А відправляти назад – зовсім не вигідно, навіть забудьте про це взагалі (часто вартість відправлення – це як мінімум 50% вартості товару, і Вам її не компенсують).

Отже, основні параметри одягу, які повинні вказуватись:
обхват грудної клітини, плечі, загальна довжина і довжина рукава (для одягу з довгим рукавом). Також може вказуватись зріст і вага, але це вже як додаток.

Фактичний розмір може відрізнятись на кілька сантиметрів, але не більше того.

Будьте готові, купуючи таким чином, що одяг Вам всеодно не підійде або просто не сподобається, тоді потрібно буде шукати різні способи його продати. Тому не варто купувати дуже дорогі товари.

Втім, в більшості випадків, товар можна повернути назад, сплативши за доставку. Але це, знову ж таки, залежить від конкретного продавця.

Мова йшла саме про закордонні інтернет-магазини.

Купуючи в Україні, все значно простіше. Але потрібно всеодно завчасно обговорити, чи можна буде в разі чого повернути товар назад.  Будьте уважні, купуючи в інтернеті.

  1. Akceptor
    23 Січ 2013

    Я купив собі чоботи в офлайні, а тепер купив ідентичні через інтернет. Розмір вже знав :)
    Просто купувати би не ризикнув – дуже багато нюансів (не просто розмір, а ще й зручність), хіба поміряв би ідентичну річ спочатку.

    Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі