Чому банкам вигідно видавати кредитки?
Мабуть, кожному з Вас, чи то при отриманні стипендії, чи зарплати – пропонували оформити кредитну картку. Зараз все більше і більше банків пропонують кредитку абсолютно безкоштовно. Хотілося б зрозуміти, чому їм це вигідно? Оскільки вони пропонують абсолютно безвідсотковий кредит на 20-30 тисяч гривень до 55 днів. Крім того, наприклад, ПриватБанк дає Вашому рефералу (агенту, який привів Вас – тому часто Вам можуть “напарювати” саме цю кредитку) 16 грн, а Вам 10 грн на бонусний рахунок кредитки.
А я розповім, чому банкам вигідно давати кредитні картки абсолютно безкоштовно. В першу чергу для тих, хто особливо на цьому розуміється.
Отже:
1. Якщо Ви оформили кредитку, можливо, Ви зацікавитесь в інших послугах даного банку. Ви повинні будете часто заходити у відділення, для того, щоб погасити платіж. В цей момент Вам можуть пропонувати депозит, страховку або будь-яку іншу послугу. Певний відсоток людей, користуючись кредиткою, паралельно користується й іншими послугами того ж самого банку.
2. Потрібно розуміти, що цими грошима можна тільки розрахуватись через термінал (торгівельну мережу). Якщо ж знімати їх готівкою, то буде шалена комісія. Наприклад, в Приватбанку (просто популярний банк – ніякої реклами) – це 4%. Я сам бачив, як люди похилого віку, особливо нічого не розуміючи, знімали в кредит гроші, і платили кожного разу 4%. Наприклад, одного разу мене попросили, щоб я допоміг зняти кошти. Я сказав, це ж буде аж +4% за цю послугу, на що мені відповідали – в мене зараз немає ні копійки, мені всеодно.
3. Психологічно неприємний момент. Залазити в боргову яму не кожен хоче. Я, наприклад, не хочу бути комусь винним, більше подобається просто класти гроші на картку і ними ж розраховуватись.
4. Пеня. Не завжди Ви можете встигнути погасити борг. Крім того, можна елементарно забути. Для таких випадків є особливі відмітки в договорі, якого немає За день може зніматись шалена пеня, і навіть незрозуміло яка сума, цього чітко ніде не зазначено. Якщо у Вас є депозит, можуть гасити цей “мінус” депозитом, або в крайньому випадку подавати в суд.
5. Зміна правил або тарифів. В будь-який момент можуть змінитись тарифи, Ви навіть і не будете знати про це. А потім Вам скажуть, мовляв, в договорі була відмітка, що банк може змінювати тарифи. Ось і все. І, наприклад, замість 55 днів, можуть обмежити строки до 30 днів. Також може змінюватись кредитний ліміт.
Мабуть, Ви і не підозрювали, що може бути стільки підводних каменів, але саме на цьому банки і заробляють. На обмані простих людей.