Перейти до вмісту

17 липня 2014

Часті запитання – навчання у Польщі

Дуже часто мені задають або ж я просто зустрічаю в інтернеті безглузді запитання про навчання у Польщі, Карту Поляка і т.д.
Спробую в цій темі відповісти на такого типу запитання, а в коментарях Ви завжди можете задати і своє запитання.

1. Як вступити в польський вуз? У мене є можливість зробити карту поляка, чи допоможе це при вступі в Польщу?
Очевидно, що можливості вступу кардинально відрізняються для власників карти поляка і простих громадян України без польського походження. Без карти поляка максимум можете претендувати на безкоштовне навчання, але і без стипендії. Це, наприклад, Сілезький університет в Катовіцах або ж популярна програма Тераз Вроцлав. В деяких випадках можна пройти по стипендійній програмі, але це радше виключення, аніж закономірність, тобто шансів дуже мало.

2. Як вступити на бюджет з картою поляка?
Такого поняття, як платне навчання у польських державних вузах з картою поляка, немає. Просто немає. Зазвичай, українські абітурієнти мають вищі шанси, бо оцінки в Україні нам ставлять досить високі, навіть якщо знання мінімальні.

3. А я буду отримувати стипендію, вступаючи з картою поляка?
Ні, жодної стипендії не гарантується. Є соціальна допомога, але вона залежить від середнього заробітку у Вашій сім’ї. Більший заробіток – менша стипендія. І навпаки. Тобто, вона абсолютно не гарантована, може бути не такою і великою і покрити тільки гуртожиток. Це просто соціальна допомога! І не залежить вона ні від оцінок, ні від чого іншого.
Стипендія є тільки на напрямках, які замовляються державою і отримує її певний відсоток студентів (гуглити “kierunki zamawiane”).

4. Чим відрізняється вища школа і державний університет?
Давайте я наведу простий приклад. Університет Україна і КПІ чимось відрізняється? Ось така приблизно різниця між їхньою приватною вищою школою і університетом чи політехнікою. Причому політехніка – це найскладніший рівень. Те, що в приватному вузі платити менше – слабка утіха :)

5. Я хочу вступити на туристику або готельний бізнес. Це перспективні напрямки?
Перспективні – це kierunki zamawiane. А туристика і в цьому дусі – оцінюю це як найгірші напрямки взагалі. Причому їх часто вибирають, адже їх пропонують приватні вищі школи в Кракові.

6. Скільки коштує гуртожиток і харчування в Польщі?
Гуртожиток – 400-500зл (за 500зл і вище можна знімати кімнату + платити за послуги) + харчування десь так само до 500зл. Можна рахувати 1000 зл як мінімум.

7. Чи потрібно користуватись послугами посередників при вступі?
Найбільш безглузде, що можна придумати, це платити комусь, щоб хтось допоміг Вам подати документи.
Зараз є інтернет, і легко можна сконтактуватись з будь-яким вузом і безпосередньо вирішити всі запитання. Часто на етапі вступу достатньо відсканувати всі документи, а оригінали привезти вже після зарахування. Тобто, якщо у вузі немає вступних екзаменів, то всі проблеми можна вирішити не виходячи із дому. А коли наступить навчання, зібрати всі документи і завезти :)

Дізнайтеся більше з Міжнародні програми, Навчання

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі