Перейти до вмісту

17 червня 2013

6

Універсальний банківський продукт

visa-mastercard Одного разу мене запитали, яку картку і в якому банку ліпше оформити?

Вимоги були такі:
* розраховуватись в торговельній мережі;
* знімати готівку в банкоматах за кордоном;
* розраховуватись в інтернеті;
* заощаджувати власні кошти.

Для розрахунків по Україні (в т.ч. через інтернет). Для отримання платежів по Україні – Картка для виплат від ПриватБанку (раніше наз. Розрахункова). Тут комісія 0,5% при вхідному платежі, тому така картка краща за “Кредитку” (там комісія 1%, але вже при знятті з банкомату). Крім того, багато терміналів по Україні. Тому обов’язково раджу) Комісія при знятті за кордоном – 2%. Не знаю, чи можна зараз нею розрахуватись в інтернеті,але раніше виникали проблеми при роботі в PayPal – пропонували відкривати іншу картку або віртуальну у валюті.

Для розрахунків в інтернеті за кордоном - краще всього відкрити картку Visa Virtuon в доларах (долари – найбільш ходова валюта в онлайн-розрахунках). Щоб кожного разу уникати конвертації. Корисна стаття про конвертацію: Як і для чого вимикати конвертацію в PayPal. Такі карти мають мізерну абонплату (порядка 20 грн в рік) і ніяких додаткових комісій потім. Класти гроші треба одразу в доларах. (Наразі, порівнюючи банк “Форум” і VAB, раджу оформлювати картку саме у VAB”i).

Далі – для накопичення грошей і зняття за кордоном. 
Раджу Platinum Bank. Відкриваєте будь-який депозит – від 1000 грн – і отримуєте “чіповану” картку Visa Electron безкоштовно. На неї можна класти гроші через банкомат ПлатинумБанку (але тільки при наявності картки). Гроші з картки можна миттєво переводити на поточний рахунок (поки там 15%). Або одразу відкривати онлайн депозит на більший строк. Доволі зручна річ – відсотки по депозиту Ви автоматично отримуєте на оформлену картку. Дуже зручно! Через інтернет мабуть розраховуватись не можна, точно не знаю. Але за кордоном знімати можна – конвертується в валюту країни + 1,5% комісія (але є мінімум – 25 грн). Не так і багато.  Втім, якщо будете знімати невелику суму, то вигідніше використовувати “Картку для виплат” від Приватбанку.

А такого універсального продукту, щоб все в одному – немає. Можете і не шукати :). Або будете переплачувати за зручність, наприклад щомісячну абонплату. Тому краще оформити продукти в різних банках, таким чином Ви і заощадите, і отримаєте високий відсоток по депозиту, і розрахуєтесь без комісій. Я сам шукав, і багато чого перебрав, найліпше шо знайшов – те і порадив. Успіхів Вам!

 1. 17 Чер 2013

  Забув додати – всі вищеперелічені банки мають інтернет-банкінг, що значно полегшить роботу. Основна перевага – виписку можна дивитись онлайн абсолютно безкоштовно, таким чином контролювати свої витрати.

  Відповіcти
 2. MrVigner
  17 Чер 2013

  Давно оформив собі розрахункову картку та кредитку. На кредитку кладу власні кошти, і потім розраховуюсь у магазинах (куди зручніше носити у шортах кредитку ніж цілий гаманець, + програма “Бонус+”). А на розрахункову з вебмані наприклад виводжу та перекази теж на ню приходять :)

  Відповіcти
  • 18 Чер 2013

   кредитку я не використовую. Бонус плюс з розрахунковою теж працює.

   Відповіcти
   • MrVigner
    20 Чер 2013

    так то так, але з розрахунковою у мінус то не підеш :-D

    Відповіcти
    • 21 Чер 2013

     Ну це то таке, я б з кредитом теж не ризикував би. Просто забудеш погасити в якийсь день – і набіжить пеня.

     Відповіcти
 3. MrVigner
  21 Чер 2013

  Ну ще не забував :-) Кредит це корисно досить, набагато простіше просто розплатитись кредиткою у магазині коли немає грошей, ніж позичати у когось.

  Відповіcти

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі