Перейти до вмісту

17 січня 2013

7

Багатий тато, бідний тато. Як заробляти гроші?

гроші_ключ

Ні, я не читав книгу Роберта Кійосакі “Багатий тато, бідний тато”, а подивився невеличкий семінар в інтернеті, де він про все розповідає в доволі короткій формі. Втім, я думаю, що нічого нового та книга не розповість. Або навіть цикл книг (всього їх кілька).

Отже, основні принципи, які він намагається пояснити:

Навчання нічого не дає.  Твердження “Успішне навчання – успішна робота” – хибне. В школі і університеті не вчать, як заробляти гроші, а вчать бути найманим працівником.

Не потрібно шукати роботу. Інакше ти не зможеш заробляти багато. Треба інвестувати, щоб інші працювали на тебе.

Принцип трьох скарбничок: частину потрібно відкладати (щоб перестрахуватись на випадок банкротства), частину інвестувати (щоб це приносило прибуток), а ще частину – витрачати на благодійність (щоб не бути жадібним). Відповідно, щоб була можливість все це робити, потрібно витрачати не всі свої зароблені гроші, а вміти економити. І це незалежно від того, який у Вас базовий капітал. Можна почати відкладати по 1$ в день, і поступово збільшувати цю суму.

Активи – це те, що приносить прибуток, пасиви – те, на що витрачаються гроші.

Про інвестування: “Потрібно перебрати 100 варіантів, щоб вибрати найкращий”. Отже, все зводиться до того, щоб правильно вибрати, куди інвестувати гроші, щоб вони приносили максимальний прибуток.

Всі ж інші твердження в книзі – в більшості випадків просто “вода”. Тобто, якихось дійсно раціональних і практичних порад Ви там не знайдете. Так само, як і на багатьох семінарах по заробітку, за які беруть шалені гроші, і в першу чергу на цьому заробляють автори семінарів, курсів та книг. Як би парадоксально не звучало – заробляють на тому, що розповідають іншим, як заробляти. Причому самі нічого іншого не роблять. Так, є такі люди, та і цілі компанії. Часто звучать такі поради: “ти все можеш”, “не має меж”, “думки матеріалізуються”  т.д. Так може говорити кожен, і це добре, але це нічого Вам не принесе.

 

  1. danc1r0k
    17 Січ 2013

    Якось починав читати, але після десь 30-ти сторінок зрозумів, що книга аж ніяк не підходить для наших суворих українських реалій )) Більшість закликів і тверджень автора просто не підійдуть до умов ведення бізнесу в Україні.

    Відповіcти
    • 17 Січ 2013

      Ну чого, воно все підходить до будь-якого бізнесу і будь-де, але якихось супер практичних порад там немає.

      Суть практично одна – правильно інвестувати і відкладати для підстраховки. На цьому і все. Але це – як і кому пощастить.

      Відповіcти
  2. Akceptor
    17 Січ 2013

    >Навчання нічого не дає.
    Повна фігня. Тобто треба бути ідіотом, який не в курсі навіть, зо Земля довкола Сонця обертається? Успішне навчання != успішна робота, це ясно. Але навчання – це рух уперед, інформація зараз ключовий пункт у досягненні успіху, якщо ти, звісно, не займаєшся тупо гоп-стопом.

    Відповіcти
    • 18 Січ 2013

      Ну його бідний тато якраз був викладачем, і казав іти в магістратуру, а потім писати дисертацію. Але Роберт сказав, вистачить і бакалавра=) І став мільйонером.
      Звичайно, він говорить, освіта – це добре. Але в школі і університеті не вчать, як заробляти гроші. Ось в цьому проблема.

      Відповіcти
      • Akceptor
        18 Січ 2013

        Навчання і здобуття наукового ступеня – то різні речі. Вартість дипломів вітчизняних ВУЗів справді менша за вартість бланку того диплому, але знання – безцінна штука. Тому не треба проводити паралелі між освітою та навчанням.

        Відповіcти

Trackbacks і Pingbacks

  1. Пріоритети витрат | Конус – український блог!

Поділіться своїми думками, залишіть коментар!

Примітка: HTML не допускається. Вашу адресу електронної пошти ніколи не буде опубліковано.

Підписатися на коментарі