Перейти до вмісту

Останні записи

10
Сер

Обережно, шахраї! Чому купувати через інтернет ризиковано?

Купуючи через інтернет, особливо через сайт оголошень або ж через Аукро, Ви кожного разу серйозно ризикуєте.

Фактом купівлі-продажу може бути рахунок-фактура, товарний чек або ж інший документ з печаткою. Дуже рідко інтернет-продавці надають такого типу документи, а отже Ваша купівля не є підтвердженою жодним документом.

А це вже певний ризик. Добре, якщо продавець совісний і у випадку дефектів/браку компенсує Вам витрачені гроші або ж замінить товар. А що, якщо ні? Що робити, коли продавець висилає Вам відвертий брак, яким неможливо користуватись, а потім каже, що Ви самі зіпсували. 

У мене трапилась така ситуація.

Розповім детально. Зробив ставку на аукціоні Аукро. Там був аукціон, який мав тривати 20 днів. Я ж вирішив домовитись з продавцем і купити раніше. Тобто, ми домовились по ціні і я не став чекати кінця аукціону. Тобто, фактичної прив’язаності до Аукро наша угода не мала. Та і не дуже це важливо, адже Аукро – це радше здирання комісійних, аніж реальна компенсація. Почитайте умови “Програми захисту покупців”. Потрібно писати заяву в міліцію, справа повинна розпочатись, злочинець має визнатись винним і тільки тоді можливо Вам і компенсують якусь частину. Тобто, у випадку моєї покупки по ціні 270 грн шансів було б небагато. Найбільше, на що я б міг розраховувати, це негативний відгук в сторону продавця.

Отже, я купував пам’ять до ноутбука. Думаю, яка різниця, нова чи вживана. Якщо працює – то і буде працювати. Так ні, глюки почались після години використання. Як виявилось, вона була битою, причому продавець ніби робив тест, який не показав жодних помилок (швидкий тест). Потім при переписці мотивував свою відмову приймати назад товар тим, що він тестував, і у нього все працювало. Купуючи такі речі, будьте пильні.

Я одразу подумав, а як я можу вплинути на продавця, якщо він не прийме мою посилку назад? Написати заяву в міліцію? Які документи я маю на руках? Рахунок та ПІБ отримувача, та і все. Добрі продавці також мені надали через Аукро домашню адресу “афериста”. Як пояснили мені в службі підтримки приватбанку (я їм мало вірю, але все ж), достатньо номера рахунку та прізвища й ініціалів отримувача для подачі заяви в міліцію. Я навіть не вірю, що хтось буде розглядати заяву на суму 270 грн без жодних документів…

Після того, як я почав погрожувати заявою в міліцію, продавець все-таки одумався, і написав, що прийме посилку назад і перевірить. Поки ця історія ще не закінчилась. Але одне я зрозумів, якось вплинути на продавця практично неможливо, адже юридичних підстав взагалі немає.

Наступне. Коли я подивився сюжет про крадіжки на Новій Пошті, я подумав, а що буде, якщо мою посилку на Новій Пошті загублять або вкрадуть. І я згадав про свій випадок. Накладні я оформлював сам і приносив вже готові для відправлення у відділенні Нової Пошти. Одного дня приніс посилку, і вона була безслідно втрачена. Коли я про це поскаржився, мені обіцяли допомогти. Час ішов, я нагадував працівникам, дзвонив у відділ якості, трек-код відображався як переданий у відділ якості, тобто посилка була офіційно втрачена. Думаєте, я повернув суму страховки? А дірку від бублика я отримав. Коли я подзвонив ще через кілька місяців, то мені сказали в юридичному відділі, що в мене немає жодних документів. Документи я віддавав у відділенні Нової Пошти. Зрозуміло, що я оформлював сам і документу з їхньою печаткою в мене не було. Але посилка дійсно була відмічена як загублена, проте це жодним чином мені не допомогло.

У випадку втрати/пошкодження/крадіжки/підміни товару на Новій Пошті або будь-якій іншій службі доставки дуже важко щось довести. Залишається сподіватись тільки на порядність компанії. Звичайно, можна подати в суд. Але якщо сума невелика, то ніхто тим і займатись не буде.

Втім, єдине, що може допомогти у таких випадках, це фото товару при відправленні, підписані кур’єрською службою, зазначення серійного номеру та моделі товару у декларації, повна сума страховки. Наприклад, зазначення IMEI у випадку мобільного телефону.

А при купівлі через інтернет попросіть рахунок-фактуру, чек або ж хоча б якийсь документ з печаткою продавця. У випадку, якщо працездатність товару можна перевірити на місці, замовляйте з післяплатою, перевіряйте, і тільки потім сплачуйте. Часто продавці говорять про так звану гарантію на словах не підкріплюючи це документом. Можете вважати, що у такому випадку жодної гарантії немає ;)

4
Сер

Податок на депозити: знімається автоматично

Введення податку на депозити зменшило фактичний кінцевий відсоток. Якщо раніше Ви отримували 24%, то тепер ця сума буде меншою на 15%, тобто близько 20% річних.

У більшості випадків цей податок реалізується автоматично банком, а не власником депозиту, як хотіли зробити спочатку. Тобто, закон “покращили”, щоб було зручніше здирати з людей гроші.

І жодних мінімальних обмежень, 1000 гривень на депозиті – і ту обкладуть податком.

Все робиться для людей! Так тримати.

31
Лип

Депозит в Європі: реально чи ні? Як відкрити рахунок в польському банку?

Багато із вас задумується, в чому і де тримати свої заощадження, особливо в теперішніх умовах. Гривня падає практично щодня, банки перестають видавати депозити.

Та і, наприклад, депозит у гривні – слабка утіха. Високі відсотки навіть не покривають падіння гривні. Доларовий депозит важко забрати і т.д.

Невже не можна спробувати вкласти в європейський банк? Це ж більш надійно.

Почнемо із Польщі, адже я маю там банківський рахунок і картку. В ING банку (ING Bank Śląski) мені не вдалось відкрити рахунок навіть з четвертого разу і після того мені порадили піти в інший банк. Хоча в мене був повний пакет документів – студентський квиток, польська прописка, польський ідентифікаційний код (PESEL), закордонний паспорт, український паспорт, польський номер телефону. Що цікаво, більшість цих документів вони і вимагали… Я приходив щодня, і вони вводили всі дані мої, але нічого не вдавалось.

Ну і чорт з ними. Хоча у них і умови були кращими. Потрібно було щомісяця витрачати як мінімум 200 злотих (близько 800 грн) через торговельну мережу (термінали), тоді рахунок і картка були безкоштовними. Інакше – платити 7 злотих (близько 30 грн) щомісяця. Мені це теж ой як не подобається. Складно знайти такий рахунок, який був би безкоштовним без “підводних” каменів.

Добре, йдемо далі. Пішов я у Millenium Bank. Там було значно краще, але всеодно, без студентського квитка мені не вдалося б відкрити рахунок. Саме на ньому вказана моя домашня українська адреса (як в українському паспорті).  Я не впевнений, але може бути так, що не навчаючись чи не працюючи в Польщі, Ви не зможете відкрити і рахунок в банку.

В цьому ж банку умови такі: для того, щоб рахунок був безкоштовний, потрібно, щоб на нього надходила сума в 1000 злотих щомісяця. Оскільки у мене було 900зл, то я знімав 100зл через банкомат і знову поповнював через відділення. Тобто, щомісяця потрібно проявляти свою активність, тобто знаходитись в Польщі, щоб не втрачати знову ж таки 7зл. Саме стільки платить той, хто за місяць не мав обороту 1000 зл (платежі через інтернет-банкінг не рахуються).

Далі – картка. Теж не без маразмів. Потрібно розплатитись хоча б один раз на місяць через термінал, інакше платити треба буде 3зл. Ну, розплатитись, думаю, можна і в Україні. Добре, що згадав, сьогодні треба буде обов’язково заплатити польською карткою через термінал.

До слова, якщо не проявляти свою активність і мати такий рахунок з карткою, то потрібно щомісяця платити абонплату у розмірі 10зл (більше 40 грн на даний момент).

Про інші польські банки казати не буду. Можливо, десь є рахунки і без чортових додаткових умов, які я ненавиджу. Але ці два, про які я згадував, досить популярні там і є багато відділень.

Тепер про депозити. Максимальна річна ставка, яку я зустрічав, це аж 4% у злотих або 1% у євро. Тобто, вкладаючи 1000 зл, Ви будете отримувати десь 3,3 злотих щомісяця (це ще дуже великий відсоток як для них, це не поточний рахунок, а саме депозит). Але, можливо це того варте? Думаю, можна не відкривати рахунок в банку, а класти тільки депозит.

Отже, найбільшою проблемою може бути саме реєстрація або ж відкриття рахунку в банку. Без студентського квитка або ж польської прописки буде досить складно його відкрити. А ще й картка польська приходить на домашню адресу, її не видають в банку… А відсотки, хоча і мізерні, але навіть в польському банку тримати гроші значно краще, ніж в тій же Україні, де Ваш депозит можуть просто не повернути.

 

30
Лип

Обережно: термінал самообслуговування Приватбанку

Термінал самообслуговування Приватбанку

Сьогодні вирішив відкрити депозит у Приватбанку.
Ніби все чудово реалізовано в приват-24. Я вибрав потрібний депозит і суму, після цього подав заявку. Можливості оплати було дві – або ж з картки, або готівкою. Оскільки в мене на карті грошей не було, я вибрав другий варіант. Потім його реалізувати можна двома варіантами: або через термінал, або ж через касу. Я вибрав перший варіант, оскільки терміналів є багато, і недалеко від дому (кількасот метрів) їх знайшлось аж 2.

На цьому і розпочалась біда. Я підійшов до терміналу і почав вводити дані. Він завис і потім вилетіло вікно – йдіть до іншого терміналу. Добре, що я грошей ще не встиг вкласти. Думав пронесло.
Отже, пішов до іншого терміналу. Для входу в вашу панель управління достатньо або ввести свій номер телефону (прийде СМС-ка), або ж всунути свою картку і ввести пін-код.
Після підтвердження даних я знайшов в меню необроблені платежі – там відображався мій депозит. Ну і почав вносити готівку. Вніс десь половину – і перестало далі приймати купюри. Ну я, очевидно, вибрав сплатити – і воно ЗАВИСЛО! Потім тільки кожну хвилину питало, чи я тут.

приватбанк

Я просто в шоці. Потім стояв хвилин 10 – не вдавалось нічого зробити. Ще й на телефоні немає грошей подзвонити в колл-центр. Якось з горем пополам мені вдалось вийти до головного меню і я вже був вилогований із системи. Повторно залогуватись не вдалось, а зелені лампочки, там де вставляються картка або ж купюри, не горіли.

Добре, що все закінчилось успішно, і гроші зарахувались. Але ж це просто жахлива ситуація. Було таке відчуття, що можна взагалі “згубити” свої гроші. Оскільки чека не було, то і претензій пред’явити було нікому.

Отже, раджу перестраховуватись і вносити гроші через касу. Так надійніше. А термінали залиште у спокої, хіба що для мізерних платежів і тільки.

28
Лип

Здається в оренду. Як жити далі?

Проходячи сьогодні вулицями Житомира, я неодноразово бачив надписи “здається в оренду” на закладах, які ще зовсім недавно працювали. Займатись бізнесом стає абсолютно невигідно.

Причин багато. На перший план виходить падіння курсу гривні. Все подорожчало в півтора рази, люди не готові купувати.

Тримаються тільки продуктові магазини, гіпермаркети і т.д. за рахунок великого обороту. Маленькі ж магазини приречені на невдачу. Невеликі банки зачиняються практично кожного дня. А що буде далі?

Пропонують ввести військовий податок, але люди не бажають платити податки взагалі. Розуміючи, що ці гроші з державної казни можуть потім просто вкрасти (як це і сталось у випадку минулого президента), народ все більше бажає “йти в тінь”. Але загальна ситуація від цього тільки погіршується.

Молодь планує вирватись за кордон. Мабуть в кожного з вас вже є знайомі з “картою поляка”, які навчались, навчаються або будуть навчатись у Польщі, а ще планують там залишитись. А враховуючи наші сучасні умови, там і залишаються. Думаю, у Вас також є знайомі (особливо актуально серед молоді), які поїхали в США, і знову ж таки, вирішили не повертатись додому. Можливо, це найкращий шлях рухатися далі, а не стояти на місці.

А я ж поки хочу жити в Україні. Як жити далі?