Як захистити свої авторські права в інтернеті?

Насправді реально довести, що у Вас стаття з’явилась раніше, дуже складно, або й взагалі неможливо. А якшо Вашу статтю переклали на іншу мову, то взагалі…  Все, що можна зробити – написати плагіатору з погрозами :) або написати його хостинг-провайдеру. Не факт, що це допоможе, але тільки так і можна змусити видалити Вашу статтю. Совісний вебмайстер або провайдер піде на поступки, тільки й на це можна надіятись.

Як же довести реально в суді Ваші авторські права? Та ніяк, і навряд хтось буде це робити. Адже, максимум – можуть попросити порушника видалити статтю і все… Та і часто реально Вас наврядчи можна буде знайти, хіба що Ви вказали в домені свою домашню адресу :) Як захистити свої фото – взагалі незрозуміло (один варіант – ставити водяний знак або ж писати в інформації про зображення). Якшо Ви самі зображені на фото – то можна якось мабуть захистити :)

У випадку статті – деякі можливості захисту існують, а саме:

1. Публікація в друкованих джерелах – з зазначенням автора. Дата публікації – і буде засобом захисту. Але не все так просто – треба всеодно довести ще, шо контрафактний матеріал з’явився пізніше.
2. Роздруківка, яка затверджена нотаріально з зазначенням дати.
3. Можна відправити статтю самому собі простим листом. Всередині – роздруківка – з зазначенням Вашого імені і датою. Або відправити диск з вмістом сайту так само. Звісно, конверт не відкривати.

Але по-перше, ці способи потребують витрат часу і грошей, а по-друге, треба довести – що копії з’явились пізніше (тут треба співпрацювати з пошуковими системами). Та й теоретично можна визначити хто правий, дізнавшись, коли була проіндексована сторінка. Але ж Ваша стаття може проіндексуватись швидше на іншому сайті, тож Ви ризикуєте фактично стати тим, хто скопіював власну статтю :)

Як боротися з тими, хто жадібно копіює Ваші статті і відмовляється видаляти їх або залишати посилання на Ваш сайт? Напишіть про них на своєму сайті, нехай люди знають. Можете написати скаргу безпосередньо їм, або хостинг-провайдеру.

Знайти копії власних дописів або статей можна на сайті Copyscape. Достатньо туди ввести адресу Вашої сторінки. Але ж, зрозуміло, що Ви перекладів на інші мови там не побачите :) Ось я ввів – і побачив http://lenta.km.ua/?p=6138 – пішов писати скаргу)))

Як захистити свої авторські права в інтернеті?: 38 коментарів

 1. Я адмін сайту http://lifetips.org.ua і в мене такаж проблема з /lenta.km.ua/ вони нагло копіють мій матеріал, я вже знаю як захіститися від цього… зверніться до мене по скайпі skype:ostaplernatovych

  1. Лєнта схоже всім дошкуляє…
   Коли в мене почали зрідка копіювати матеріал – я терпів. Та згодом кодна нова публікація вже на наступний день з’являлася на цьому сайті. А всі картинки хостяться на сайті автора статті :)
   Поділитеся і зі мною своїми думками?

   1. Для картинок поставити можна антихотлінкінговий плагін (або настроїти на хостингу в себе) – тобі всі картинки у крадіїв перетворяться на гарбуз :)\
    А ще непогано допомагає залишати в статті кілька посилань на свої інші дописи – краде контент переважно робот, він посилання може не викинути і у вас буде халявний беклінк :)

    1. Ні. Вони ручками копіюють.
     Пробував поставити редірект в .htaccess, але щось не працювали. Можливо проблема хостера, не мав часу це вирішувати.

  2. А я деякий час назад проблеми з http://lifetips.org.ua. Також нагло копіювали статті. Навіть досі не у всіх статтях із мого сайту стоїть першоджерело. Advego Plagiatus показує 2% співпадіння із даним сайтом (меню і футер). Випадково?
   Крім того, адмін даного ресурсу взагалі не ставить жодних посилань на першоджерела. Дивно, чому намагається боротися із тими, хто вкрав вкрадені статті.

   1. У мене він теж крав, та ще й типу бореться з іншими. Цирк та й годі. Мовчав би вже! *CRAZY*

 2. На жаль зараз справді дуже важко захистити свої твори, які розміщаються на сайтах.
  Сам зустрічав свої статті на чужих сайтах. В більшості випадків схолись із власниками на простановці посилань на джерело.Але бувало таке, що ніц з того не вдавалось. Тому краще забити і не псувати нерви через це.
  Проте, якщо є можливість відносно легко довести авторство то, певна річ, слід поборотися за свої права.

 3. Взагалі заборонено копіювати. Якшо я почну писати скарги провайдеру – думаю статті такі будуть прибиратись

   1. Ну заборонено копіювання навіть з посиланням на джерело.
    Але я вже писав – що складно комусь щось довести.

    1. Та ким заборонено? Де це вказано? Назва й номер конвенції будь ласка!

     Копіювати можна навіть шедеври великих митців, за умови що ви вказуєте – це репродукція бла-бла-бла, а не видаєте за оригінал

     1. Ну не в комерційних цілях можна. Але якшо мій допис і там реклама – це використання в комерційних цілях.

 4. Да, з авторством у нас (на теренах пострадянських країн) досі туго… якщо його (своє авторство) і доведеш, то нічого суттєвого цим не добєшся ((

  1. Ну правильно – вкажуть джерело і все *CRAZY*
   Або якшо ви депонували десь свою статтю за 500 грн (зареєстрували в спеціальній службі, що займається захистом) – Потрібно подавати в суд (це ще + гроші).
   Потрібні докази від пошукових систем (кеші сторінок – роздруковані з датою – і завірені уповноваженими співробітниками). Теж треба їм мабуть, заплатити.
   Впринципі в суді – можна потребувати моральне відшкодування..
   Але шанси дуже малі.
   Тому іноді краще навіть не реагувати на всі ці копіювання – просувати свій сайт – він буде швидко індексуватись – а всі інші будуть мати тільки копії.

 5. в комерційних теж можна – репродукції можна продавати у необмежених кількостях ;)

  1. Хочеш сказати, що захиститись ніяк не можна *CRAZY*
   Ну неважливо, скаргу провайдеру можна написати, не знаю як він віднесеться до такого – може і заблокувати сайт, якшо хоча б кілька людей напишуть скарги. Таке. *CRAZY*

 6. До речі, ця стаття вже перепублікована на Лєнта.км.юа :)

 7. Ну народ, тут все простіше, ніж ви думаєте – треба мати доброго знайомого в СБУ бажано майора або полковника, в прокуратурі чи в спеціальному управлінні К(чи як там воно називається) -закриють сайт за милу душу,раз і назавжди, тим більше,що домен український! Згадайте б хоча сайт еx.uа! Правда і заплатити доведеться порядно)

  1. Ну да, можна подумати ех.уа закрили через порушення авторських прав проти Microsoft? …

Коментарі закриті.