Як і для чого вимикати конвертацію валюти в PayPal?

Коли я писав про Visa Virtuon і PayPal, один із читачів писав, що переплатив досить велику суму на одній транзакції.

Ця втрата була на конвертації валюти. Схема така: картка оформлена в доларах, але при оплаті через Paypal стоїть по замовчуванню оплата в гривнях. І сума при оплаті відображається в гривнях. Таким чином Ви переплачуєте за різницю в курсі валют (курс завищений: 8,50 замість 8,1) + 2% за конвертацію валюти (з доларів в гривні). Якщо ж сума пристойна, то Ви втрачаєте доволі багато.  Але цього досить легко уникнути (хоча перші рази можна просто не розібратись).

При першій оплаті – безпосередньо перед платежем відображається така інформація:

paypal_payment_methods

Для того, щоб вимкнути конвертацію валюти, Вам потрібно клікнути на опцію “Other Conversion Options”. [Як бачимо, тут відображає курс приблизно 8,5 грн за 1$].

Далі відображається дане віконце.

paypal conversion options Тут потрібно вибрати – “Bill me in the currency listed in seller’s invoice”. Після цього все відображається в доларах, і Ви будете платити рівно стільки, скільки коштує товар у продавця в доларах (звичайно, якщо у Вас доларова картка для оплати).

paypal_payment_methods_2

Також з цього всього потрібно зробити висновок, що карту треба теж мати тільки в доларах, щоб уникнути будь-яких додаткових комісій. Щасти Вам.

Як і для чого вимикати конвертацію валюти в PayPal?: 12 коментарів

  1. Ну так, це важливо. Адже якщо платити перший раз – і все вибрати по замовчуванню, то можна просто витратити певний відсоток на вітер.

 1. привіт. Дякую за інформацію. (це я писав про втрату 25 доларів).
  Можеш підказати таке:
  в мене до пейпалу прикручена гривнева картка (від тоді і до тепер). Я нею користуюсь. Коли відкрив доларову – теж прикрутив до пейпалу. Ось як зробив дві проплати (налаштунки були “по замовчуванню”) – воно зїло 25 доларів. Я пішов у банк і закрив доларову картку. Тепер питання: якщо я знову зроблю доларову картку, прикручу її до пейпалу, то все що мені знадобиться при оплатах з неї це вибирати “Bill me in the currency listed in seller’s invoice”? А при оплаті з гривневої – нічого не рухати? Гривневу требв відкрутити від пейпалу, чи залишити можна? Дякую.

 2. Я так розумію, ПейПал типу не хоче автоматично бачити, що я при оплаті вибрав із прикручених до нього карток саме доларову(а не гривневу. карток прикручено дві), і він “нечайно” питає з неї гривні? Вірно?

  1. PayPal по замовчуванню виставляє у гривнях по доволі високому курсу відносно долара. Наприклад, був курс 8,1, а рахувало по 8,5.

   Якщо в такому випадку ти платиш в гривнях з гривневої картки, то ти втрачаєш тільки на різниці курсу. За конвертацію не платиш.

   Якщо ж ти вибираєш оплату в доларах і у тебе гривнева картка, ти платиш за конвертацію 2% (це я про картку VAB банку, як у інших не знаю) + невідомо по якому курсу все рахується :-)

   Але краще відкрити картку в доларах, і вибирати оплату в доларах, тоді ти ні копійки зайвої не витрачаєш при оплаті. А з якої саме картки платити, можна в самому пейпалі виставити (або при оплаті, або в панелі управління)

   1. Гаразд. Розберемо цей приклад. Приймемо, що все відбувається так:

    коли я обираю у доларах і оплачую з гривневої картки, я плачу за конвертацію 2% (у мене ВАБ банк) + “невідомо по якому курсу все рахується”.

    Цікаво тут ось що: я не “обираю у доларах” ніколи, а оплачую автоматом. Мене при оплаті з магазину перекидує на сайт пайпалу і я просто тисну кнопку “оплатити”. Нічого не обираю. Коли я так оплачую – курс не пайпаловський (8,5), а нижчий – 8,29 (або 8,33 буває інколи). 26/05/13 мені обміняло по курсу 8,26. Але на сайті ваб-банку(на головній сторінці сайту) стоїть зовсім інший курс, – нижчий. Я точно знаю, що це не пайпаловський курс і не системи Visa. Я можу припустити, що “курс” 8,29 – це не курс, а “коефіцієнт” який включає у себе 2% за конвертацію + курс покупки долара моїм банком у мене з мого гривневого рахунку. Але і це не точне, бо на сайті банку курс покупки є нижчим.

    Я при реєстрації аккаунту робив лише один налаштунок у аккаунті пейпалу – обирав “центр конвертації”. Там є лише два: пайпал і мій банк. Я обрав банк свій. Напевно тому, в мене обмінний курс не 8,5(як у пайпала), а нижчий, і разом з конвертацією моїм банком у сумі дає “курс” 8,29.

    Ось потім я привязав доларову картку. Плачу з неї – а воно 25 доларів їсть..

    Видно, все відбувається як ти і пояснюєш: пайпал по замовчуванню шле запит у гривні на доларовий рахунок, банк бачить що гривня і конвертує мої долари у гривню: купує мої долари в мене по своєму курсу + 2% ще накидує крім цього, шле пейпалу гривню, а той їх обмінює їх у долари по-своєму курсу. Ото я утнув. Виходить, що “конвертація” – це не те саме, що “обмін валюти”. Ось на цьому я і попався.

    А якщо б я при реєстрації аккаунту у пайпалі виставив центром конвертації “пайпал”, то він би слав запит і далі у гривні і на доларову картку і на гривневу. Коли б пайпал забирав гроші із гривневої картки, то просто б обмінював їх по своєму кусові. Коли забирав бт з доларової – то мій банк брав би з мене 2% “за конвертацію” брав, а пайпал би просто купив для мене долари по своєму курсу 8,5.

    Виходить, що “Bill me in..” треба обирати завжди (не дивлячись яка в тебе картка), якщо ти оплачуєш доларову покупку і “центром конвертації” у тебе є твій банк. Тоді, якщо ти платитимеш з доларової картки, пайпал пошле запит у доларах до твого банку, і ніяких обмінів валюти і конвертації небуде. Якщо ж у тебе гривнева картка, то пейпал пошле запит у доларах і конвертувати та обмінювати валюту буде твій банк, а не пайпал. Якщо ти не обереш “Bill me…” – запит пошле у гривнях і конвертувати буде всерівно твій банк.

    Якщо в тебе доларова картка, а центром конвертації є пайпал, і ти не натиснеш “Bill me..”, то пайпал тобі нічого конвертувати не буде, а просто обміняє гривню на долар по своєму завищеному курсу. Якщо ти натиснеш “Bill me..” – ніяких конвертацій і обмінів валюти не буде.

    Так? %)

 3. Словом, щиро дякую тобі за твій блогпост! Мені допомогло розібратись. =)

  1. Блін, все так складно.
   Сказав же – бери картку в доларах і виставляй оплату обов”язково в доларах (в пейпалі навіть по замовчуванню постав в доларах).

   В будь-якому іншому випадку будуть втрати, :)

 4. Their own trainings should be undergone and completed so that the expertises needed to properly teach the students can be possessed.Use the following advice to make the best selection.Author’s Resource BoxTo learn about table tennis paddles and the history of table tennis, visit the Table Tennis Rules site.Be transparent about your affiliates with your audience. The selection of decoration is dependent upon you since select lowcost and pricy decoration services.

 5. Як і для чого вимикати конвертацію валюти в PayPal? – Конус – український блог!

Коментарі закриті.