Найкращий спосіб перевести гроші з України в Польщу

Нещодавно я проаналізував тарифи різних банків щодо їх карткових рахунків з можливістю зняття готівки в Польщі. Отож, найперше, що кинулось у вічі – шалений курс злотого при конвертації (на сьогоднішній день це приблизно 4,5).

Головна причина цього, це те, що злотий – це зовсім непопулярна валюта в Україні. Тож і залишається єдина можливість відкривати рахунок в гривнях – і знімати з картки за кордоном.

Але є альтернатива. Тепер треба знайти іноземну валюту, яка найбільш популярна в Україні. Курс такої валюти і буде найбільш виважений. Звичайно, це долар. Спробуємо порахувати, що буде, якщо купити долар в Україні і обміняти у Польщі на злотий.  Сьогоднішній курс долара – це 12,90. При обміні в банку потрібно ще платити 0,5% комісію, тож фактичний курс виходить 12,9645.

Отже, за 100 доларів ми заплатимо 1296 гривень 45 копійок.

Сьогоднішній курс долара по відношенню до злотого – це 3,22 (дивлюсь на kantor.pl). В Польщі існує безліч обмінників (kantor), де ми і зможемо обміняти свої долари по хорошому курсу.

Отже, ми отримаємо 322 злотих. 

Тепер порахуємо, скільки злотих ми могли б отримати з 1296,45 грн, розраховуючись через торгівельну мережу (при знятті з банкомату це ще 1,5-2%).

Комерційний курс приватбанку на сьогодні 4,5 (дивлюсь на сайті kurs.com.ua). 1296,45/4,5=288 злотих, що на 42 злотих менше, ніж за попередньою схемою. А курс при першій схемі – 1296,45/322=4,026.

Тобто, однозначно при можливості – купувати долар в Україні, а вже в Польщі можна здати його по хорошому курсу і отримати максимально вигідний курс у злотих стосовно гривні. У випадку євро курс дещо нижчий, але всеодно хороший.

Що стосується перерахування/переказів грошей до Польщі, то тут дійсно радив би мати просто картку українського банку, оскільки грошові перекази – це ще дорожче. Особливо це стосується батьків, які відправляють дітей у Польщу на навчання. Зробіть дитині при можливості картку (зручніше всього кредитку приватбанку), або ж передайте у руки свою власну картку і поповнюйте її в Україні без проблем, а дитина буде отримувати кошти у Польщі. В такому разі карткою вигідніше буде розрахуватись в магазині, а не знімати з неї кошти в банкоматі.

Дякую за увагу. Інформація надана на 14.09.2014, тому курси валют відповідно до цієї дати, але всеодно, навіть в майбутньому, різниця у цих способах переведення грошей за кордон буде відчутна. Особливо, якщо у гру входять великі гроші :-)

Найкращий спосіб перевести гроші з України в Польщу: 6 коментарів

  1. If you feel that you are a good enough and stop working, your business will start to slip. You need to continue to work hard and stay motivated so that your business can grow and become even more successful. It’s not simply alkaline, but yet it’s microclustered for the purpose of antioxidant safeguards, also, the only drinking water patented for high numbers of stabilized dissolved oxygen and comes from a pristine water source.The locations of the places must also be considered.With regard to car detailing, there are actually several steps you can take to keep your car looking superb for years.

Коментарі закриті.