Карта поляка і патріотизм

Справа в тому, що Україна не завжди була незалежною і входила до складу різних держав протягом свого історичного розвитку.
І ось що з цього вийшло. Чим ближче до заходу, тим більше українців, які мають польське коріння, а якшо брати на схід або південь, то більше росіян.

Причому для поїздки в Росію раніше достатньо було тільки внутрішнього паспорту (зараз вже потрібен ніби закордонний паспорт). Тобто, особливих проблем поїхати туди немає.

Якщо ж говорити про Польщу, то виникають значні проблеми. Туристична віза коштує 35 євро, а окрім цього потрібно її ще обгрунтувати (ніби і не дуже складно, але всеодно). Також потрібно або платити за послуги візового центру 20 євро (якщо говорити про Житомир), або їхати у Вінницю 2 рази і витратити ці самі гроші. Тобто, щоб тільки поїхати на екскурсію, потрібно викинути порядку 500 грн…

Поїхати на навчання або роботу – це ще більші проблеми.

Що ж дає Карта Поляка?
1 – не потрібно платити консульський збір при оформленні візи. Не потрібно вказувати причин для оформлення візи і оформляється вона одразу на рік.
2 – навчання. Для власників Карти Поляка навчання в Польщі безкоштовне і вони мають ті ж самі права при вступі, що і польські громадяни. Але це абсолютно не означає, що Ви будете отримувати стипендію. В такому випадку можна буде розраховувати лише на якусь соціальну стипендію за хороші успіхи у навчанні.
3 – робота. Ніби легше влаштуватись, але це не означає, що легше знайти роботу і далеко не факт, що у Вас буде висока зарплата.
4 – знижки на поїзд, безкоштовне відвідування музеїв – це вже другорядні речі.

Що потрібно для того, щоб отримати Карту Поляка?
1 – довести своє польське походження, причому мінімальна вимога – дідусь або бабуся мають польську національність, або прабабуся+прадідусь.
2 – підготуватись і пройти співбесіду, і це не формальність. Потрібно знати мову, а також звичаї і традиції. Особливо жорстко питають про релігію, так як це для них дуже важливо.
3 – підписати заяву “про приналежність до польського народу“.

Отже, отримуєте Ви лише якісь матеріальні речі, взамін починаєте вчити іншу мову, принижувати свою національну гідність (наприклад, практично примушують або ходити до костьолу або ж дізнаватись про нього, і говорити, що ходиш). З цієї точки зору я не дуже щасливий, що здавав на цю карту. (Хоча з іншого боку у мене родичі – поляки, нема чого і соромитись…)

Але ж в Україні створені такі умови, які примушують це робити. Ми ніби стаємо ближчими до Європейського Союзу, потім знову віддаляємось. А до безвізового режиму ще дуже і дуже далеко. Я не знаю поки, де жити краще, але зрозуміло, що середній рівень життя в Польщі значно вищий за український.

Та й навіть якщо поїхати у подорож Європою, то з Картою Поляка зробити це буде значно легше.

Карта поляка і патріотизм: 9 коментарів

  1. Найнеприємніше, що треба казати на співбесіді – “Я поляк” ))

  2. When you serve: Put as much backspin and or sidespin on the ball with your tacky rubber brush the ball with an action under the prior (and later for sidespin). He took advantage of two very different rubbers that can be placed on each side of your bats, which have very few casual players understand. Whether they are portion of a uniform or worn otherwise, these jilbabs also act as a symbol of identity and unity for the entire Muslim women’s community. Not simply could you occasionally locate these services less expensive when you buy them independently, you additionally stay away from becoming locked into a single web variety indefinitely.The ideal way to keep your car’s interior looking terrific for many years will be to keep the interior surfaces cleaned up.

  3. g.A lot of Non Muslim Asian schools have their students decked out in pants and shirts for boys and skirts or pinafore dress for ladies.There are numerous classes of foxy boxing matches, ranging within the amateur to proamateur to finish qualified. Incorporating excellent pictures and different colour permutations definitely helps. Getting into practice: Well, you have your new “evil” of weapons, what strategy do you use to make the most of? Well, there are two parts to this (1) when you serve (2) when you get: 1.

Коментарі закриті.